çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıran konsept. hatta daha da hayatınızı kolaylaştıracak 10 özellik şöyle sıralanabilir.

*araç içi entegre elektrikli süpürge. yaramaz bir çocuğunuz varsa ve elindeki her şeyi sağ sola döküp saçıyorsa sürekli evden süpürge getirip araç kuaförlerine gideceğinize anlık çözüm.

*otomatik açılan bagaj kapısı. bir elinizde bebeğiniz diğer elinizde torbalar ve kapıyı açmanız lazım. ne yapacaksınız? birisini yere bırakmak gerekiyor. yok yok gerek yok. kapının önünde durmanız ve sensörlerin sizi algılamasını beklemeniz kafi.

*hareket edebilir ve katlanabilir koltuklar. aracın içini size en uygun şekilde dizayn ederek birden fazla çocuğu araca aldığınızda nasıl yerleştiricem derdinden kurtulabilir ve istediğiniz şekli verebilirsiniz.

*'daha gelmedik mi' aplikasyonu. biraz geveze bir çocuğunuz var ve sürekli sorular soruyorsa, tam aradığınız şey. dikkatinizin dağılmasına izin vermez ve çocuğun ekrana kitlenmesini sağlayarak o meşhur sorusunu an be an takip ederek cevaplanmasını sağlar.

*arka koltuk eğlence sistemi. çocuk biraz büyüdü ve küçük numaraları yemiyor. arka koltuğa ona hitap eden bir dokunmatik ekranlı bilgisayar yerleştiriyorsunuz ve hipnotize ediyorsunuz.

*110 voltluk çıkış. araçların aküleri 12 volt verdiğinden bazı durumlarda araca uygun olmayan elektronik aletlerinizi çalıştıramayabiliyorsunuz. işte kurtarıcı burada. ufak ama güzel bir detay.

*otomatik açılıp/kapanan yan kapılar. çocukla uğraşmaktan bezmişsiniz, arabaya ulaşmış ve çocuğunuzu koltuğuna oturtmuşsunuz. döndünüz ve sürücü koltuğuna oturdunuz ama o da ne? Kapıyı açık unutmuşsunuz. Telaşlanmaya gerek yok, ön panelden tek tuşla kapı otomatik kapanır. Minibüslerden aşinayız. Çok basit ama o yorgunlukta, tekrar arabadan inip kapıyı kapatıp geri dönme eziyetini çekmenize gerek yok.

*araca entegre çöp kutusu. çocuk bu, yer içer. sonra çöpü yere atar. içinden akanlar, dökülen kırıntılar döşemeye yere zarar verir, kirletir. gerek yok, elinden alıyorsunuz ve kolunuzun altındaki bölmeye hop bırakıyorsunuz.

*kızaklı orta koltuklar. çocuk büyüdü veya iki tane var. birazcık ileri geri oynatarak ideal boyuta ulaştırırsınız. sorun mu var? hayır.

*kullanıcı dostu hoparlör. çocuklar içeride tartışıyor, bağırıyor, çağırıyor. kafanız şişti, sizi duyamıyorlar. birazcık sesinizi yükseltmenin zamanı geldi. biraz yüksek sesle konuşmaya başladı mı, harekete geçen sistem. konuşmanızı hoparlörlerden arkaya yüksek bir volümde iletiyor. boğazınızın şişmesine gerek kalmadı.

*otomatik öne katlanan koltuklar. kapıyı açtınız, çocuğu tutuyorsunuz elinizle. kendisi biraz yaramaz. bırakmak istemiyorsunuz. ama koltuğu yatırmak lazım. hemen yanındaki bir tuşa basarak, koltuğun öne doğru otomatik hareket ettiğini görüyorsunuz. sonra çocuğu içeri salıverin.
tümünü gör
ilgili galeri