Motorsporlarını bize sevdiren duygudur.
Bu duygu bazıları için drift, bazıları için rolling bazıları içinse vtec sesidir.
Olaylar farklı olsada hepimizin aldığı zevk aynıdır.
Benim için adrenalin arabanın arkasının kaymasıyla başlar ve direksiyonla kontra vererek devam eder.
Yanlarken insanların size ağızları açık olarak bakması bu duyguyu dahada tetikler.
Yalnız bu durum yurt dışında tam tersidir, sizi yanlarken gördüklerinde direkt olarak polisi ararlar ve ceza+ehliyet puanınızın alınmasına sebep olurlar.
Birde adrenalin duygusunun korkuyla karışık hali vardırki çok aşırı değişik bir duydudur, tüyleriniz diken diken olur. Kaza yapmadıysanız ellerinizi açıp dua edersiniz.
Başlıca korkuyla karışık adrenalin duygusu içeren durumlar;
-Arabanın kafadan kayması,
-Kışın yokuş aşağı kayarak inmek
-Arabayı mıcıra kaptırmak
-Arabayla su üzerinden geçmek
Bunlara ek olarakda, acemi sürücüler için trafik gibi kalabalık yerlerde arabayı halk deyimiyle (bkz: istop) ettirmek adrenalin+korku ikilisini içerir. Bu arada "TÜRK" milleti klasiği olarak babanızdan bir tokat yiyebilirsiniz.
makas atarken sizi daha tehlikeli hareketlere sürekleyen hormon. bağımlılık gibi bir özelliği olduğundan makas attıkça sizi bu davranışı daha çok yapmaya sürükler. bir süre sonra vücuttaki seviye az geldiğinden daha çılgın hareketler yapmaya başlar ve aynı zevke ulaşmaya çalışırsınız.
epinefrin. kalp çalışma ve dolaşım hızının artmasının yanı kan basıncının yükselmesini sağlar. fazla salgılanırsa kalp krizine yol açan hormon. adrenalin diye makas atarken krize girip ölmeyin.
insan vücudundaki gücün belli bir kısmının ani olarak açığa çıkmasını ve algılarınızı oldukça açmanızı sağlayan hormondur. uzun soluklu yarışlarda kondisyonlu bir şekilde adrenaline bağlarsanız başarı oranınız oldukça yükselecek ve dikkat oranınız daha da artacaktır. tabii ki her şeyin olduğu gibi bunun da fazlası zarardır.
trafikte yapılan saçma sapan makasların tek sorumlusu. tehlikeli hareketleri o an algılayamamanıza neden olur.
BMW'nin DTM macerasını anlatan bir belgeseldir.
Afişin altındaki efsane pilotlarla röportajlar mevutmuş.
Trailer
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri