genellikle kuş serisine takıldığını duyduğumuz egzoz tipidir.
aslında tip falan değildir, olayı bildiğin sadece gürültüdür. bunları yapanlar genellikle manifold'dan itibaren düz boru çeker susturucu ve katalitiği iptal ederler sona da ABART egzoz takarlar. sonra caddelerde hızlanmaya çalışan ama hızlanamayan ama bas bas bağıran arabalar görürsünüz.
bu araçlardan birini gördüğümde hep aynı şeyi düşünüyorum 'yavaş gittikleri için bu sesi daha 1 dakika falan duymak zorunda kalıcam'. hızlı gidebilseler sesi duyma süremiz de azalacak ama nerdeee.
Polis amcaların bildiği tek egzoz türü. Supersprint egzozuma gelip "buna abart egzoz yapmışsın" dediklerinde kalbim kırılıyor.
Gavurlar literatüründe fart cannon olarak olarak geçer ve Honda'lar öncelikli kurbanlardır. Öte yandan empati kurmak için kendimizi zorladığımızda bunun yarattığı gürültü spor otomobillerden beklenen ögelerden biri (kıyısından andırsa da) olduğu dolayısı ile vatandaşımızın bunlara hevesinin en kısa yoldan tatmin olabileceği tercihtir.

Burada bize düşen bu vatandaşlarımızı aydınlatmaktır. Neyse kimi kandırıyorum ben... Kendim bile inanmadım yazdıklarıma.
Honda'ya neden antipati duyduğumu düşünürdüm bir ara. Sonra önümde 'abart egzoz'lu 90 beygirlik bir 1.4 is geçti. 'evet dedim işte bu! bu yüzden sizden tiksiniyorum!' o gün bugündür sevemedik birbirimizi.
Bir de çıkardıkları ses kadar gitse ne ala, 85-90 beygirlik arabaya takıp kesiciye falan giriyor.Her an aksiyona hazır.Zaten trafikte gördüğümde arada mesafe bırakıyorum.Trafikte garip garip hareketler,egzoz patlatmalar...Ben senin zırıltını gecenin bir vakti çekmek zorunda mıyım ?
Amacını bir türlü çözemediğim egzozlardır. Anlamadığım bir diğer nokta bu arabalar genellikle yavaş arabalar, ulan zaten gitmiyor bir de egzoz sesini içeride duyuyorsun sürekli, beynin nasıl akmıyor arkadaş?
Çok kısa süre bu zımbırtıya sahip 106 ile gittim, kulaklarım isyan etti,içeride devamlı anlamsız uğultu,bağırış çağırış. Nasıl böyle kullanıyorlar hayret. Böyle tipler yüzünden hakkı ile yapılan modifiyeler kirleniyor,polis devamlı sorun yaratıyor.
Başlangıç keko itemlerinden bu lanet herifler yüzünden Sincan'da uyku girmiyor gözüme.
sokak uydurması bir laf. araç terimleri üzerinden giden bir platformda da buna değinilmemiş olması üzücü. fiat abarth'ın egzozlarından türemiş olması muhtemeldir. teoride yüksek ses çıkartan egzozken pratikte nasıl oldu da bu abart oldu tuhaf gerçekten.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri