ön kapıları ve tavanı taşıyan, sağ ve sol aynaların yanından uzanan dikey çapraz karoseri parçası.
kör noktaların sebebidir.
virajı alırken a sütunu görüş açınızı kısıtlar. şahsen gelişen teknolojiyle birlikte viraj hangi tarafa doğru alınıyorsa o taraftaki sütunun şeffaflaşabileceğini düşünüyorum. mühendisler bunu becerirse pek çok kazanın önüne geçilebilir.
otomobiller üzerinde git gide gelişen teknolojilerin aksine bu ufak detay bütün görüş açınıza karar veren husustur. kötü görüş açısına sahip araç ne kadar donanımla donatılsın zevk alamazsınız. A sütunu virajlarda kafanızı öne eğip ön camdan mı yoksa yan camdan mı bakmanız gerektiğine karar verecektir. kaliteli görüş açısında böyle şeylere ihtiyacınız olmadan a sütununu yokmuş gibi görüp viraja devam edebilirsiniz.
Kia'nın GT4 Stinger Concept'inde olduğu gibi tasarımlar üretim bandına getirilebilirse ciddi anlamda kör nokta sorununu çözecektir. Buyrun görseller
Otomobillerin kaza ve çarpışma testlerindeki en önemi parçalarıdır. Çünkü darbenin dağılmasını A sütunları üzerinden yaparlar. Volvo birkaç yıl önce bir konsept göstermişti SCC adında, A sütunlarından dışarıyı görebiliyorsunuz.
Görseli burada: Volvo SCC
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri