mercedes amg gt coupe'tur.

şu linkten görebileceğiniz gibi aracın normal değeri 971.200,03 tl'dir. ama bu sadece standart opak boya için geçerlidir ve sadece siyahla kırmızı renkler vardır.
aşağıdaki diğer renklerden birini seçerseniz 8.872 liradan başlayan farkı ödemeniz gerekiyor.
hele ki "amg solarbeam sarısı"nın seçerseniz 65.423,33 tl renk farkı ödemeniz gerekiyor.
yani şu haliyle alırsanız, size maliyeti 1.036.623,36 tl oluyor.
Ne tarz bir boya kullandıklarını merak ettim. 65.000 TL'lik boya mı olur?
aslan besleyen yeminden korkmaz demişler.
o kadar parayı verdikten sonra opak boyalı arabaya binilmez elbette. ama 65 bin lira da çok fazla be, 1 milyon psikolojik sınırını aşıyor. o yüzden 15 bin farka metalik boya seçer, paşa paşa binerdim şahsen.
yok artık amg dedirtendir.
banka hesabımda, sadece en düşük renk farkını alacak kadar param var.
adamlar bir de bu arabayı alıp biniyor. vay anasını..
Öncelikle dün gece ekşi sözlükte açılmış bir başlığın aynı şekilde buraya taşınması hiç hoş bir durum değil. Bunun dışında arkadaşlar başka mecralarda anlarım ama arabalı sözlük gibi bir oluşumda bu olaya şaşılacak bir durum gibi bakılması çok garip. Normal c serisi mercedesler de bile 10 bin lira boya farkı var, dolu paketi 1.5 milyon liraya satılan bir otomobilde buna mı şaşırdınız gerçekten? Fiyat fazla lafım yok ama hangi arabaya baktığımızı unutmayalım. Ayrıca burda konfigüre etme şansımız olan bir araç olduğu için gözümüze batıyor ancak bir çok süper araçta çok yüksek boya fiyat farkları oluşabiliyor.

Tanım: Avrupa fiyatı 7.000 euro olan solarbeam yellow rengini opsiyon olarak kullanan amg gt model otomobil.
renk farkı fiyatına sıfır giriş seviyesi bir volkswagen golf alabildiğiniz ücret.
1 milyonun üzerindeki değere sahip bir arabaya biçilen kaftan. 65 bini aracın fiyatının üzerine eklediğinizde farkedilmiyor bile.
sadece rengine alınabilecek arabalar listesi için 2 gün kalem tutmak gerekir.
İlerde koleksiyon değeri taşıyabilecek otomobillerin her zaman ilginç opsiyon listeleri olur. Çünkü koleksiyon parçası olarak satılacağı zaman diğer kardeşlerinden farklı olması her zaman ekstra değer katar. Ekonominin temel kuramlarından olan "kaynaklar ne kadar kıt ise o kadar değerlidir" sözü koleksiyonerlik için de geçerlidir.
Yaklaşık 20.000 tl'si renk farkı 45.000 tl'si vergidir. Türkiye'de büyük motorlu araçlar için acımasızca vergi alınıyor. Ayrıca o aracı alan kişi her yıl 4.0L twin turbo V8 için 13.880tl MTV ödeyecektir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri