başrollerinde nicolas cage ile angelina jolie'nin oynadığı aksiyon filmi.

kilit veya alarma sistemi ne olursa olsun her türlü arabayı maksimum 60 saniye içinde çalabilen bir adam ve onun çetesinin hırsızlık hikayesi anlatılır. nicolas cage'in canlandırdığı karakter kardeşini kurtarabilmek için 48 saat içinde pek çok spor otomobili çalmak zorundadır. her araba tutkununun hatırladığı ve sevdiği bir filmdir.

(orjinal adı: gone in 60 seconds)
Kesinlikle YouTube da 60 saniye araması yapmayınız!!!
İyi güzel filmdir ama Amerikan filmi sorunsalı işte. o 50 arabalık listeden neden gt500 diye sormadan edemediğim filmdir.
Jaguar Xj220, Lamborghini Diablo,Ferrari 275 GTB,Porsche 959,Shelby AC Cobra falan var o listede yani neden filmin kahramanı GT500?
Pek bilinmez ama "Gone In 60 Seconds" adı verilen film orijinalinde 1974 yapımı bir filmdir ve filmin baş kahramanı adı 'Eleanor' olan bir Mustang'i çaldığı anda başına eyaletin bütün polisleri takılır. Aracın adının Eleanor olmasının nedeni de bir çalınması gereken 48 otomobilin hepsinin kod adının bir kadın adı olması ve 73 Mustang'in de Eleanor olmasıdır.

Kısacası dostlar 2000 yılında karşımıza çıkan ve Nicolas Cage abimizin gönüllerin taht kuran o filmi aslında bir tekrar filmidir ve Eleanor gerçekte bir GT500 değil, sıradan 73 model, sarı renkli bir Mustang'dir. Cage'in filmindeki başrol otomobilinin de diğer egzotiklerdense GT500 olmasının nedeni budur.

Merak edenler için orijinal filmin tamamı burada: Gone in 60 Seconds 1974

bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri