• / 3
Sonuna kadar arkasında duracağım konu.
Trafikte el freni çeken, önden çeker arabası ile drift yapmaya kasan, İstanbul Park'ta bile seansın iptal olmasına sebep olmuş adamlardır bunlar. Çok tehlikelilerdir, dengesizlik tavandır, dikkat edilmesi gerekir.
8 sene Kocaeli'de okumuş biri olarak, sonuna kadar destekliyorum.
3 ay önce İstanbuldan Kocaeline geldim ve tek gördüğüm apaçilik bir infinity g35'in ışıklardan yan yan çıkamamasıydı. Sabah yollar boşken eski istanbul yolunda bir umut gaza basar diye pısık Civiclerin, 206lara selektör atıyorum ama yok, gayet efendi efendi yol verip seke seke devam ediyor adamlar. Ama her İstanbula gidişimde ''aga bu insanlar ne içmiş'' diyerek makas atmaya çabalayanları, yol vermemeye ant içmiş amcaları izliyorum. 3 sene daha buradayım, umarım denk gelmezde stres yapmadan araba kullanmaya devam ederim.
Genellikle youtubeda izlediğim apaçi videolarda karşılaştığım durum,
işin içinde apaçilik var ise direk plakaya bakın;
Ya 41 yazar yada 06.
Tabi apaçilik yapanlar tüm illerde var orası ayrı.
(bkz: Karadenizli abinin civic vti ile sınavı)
4 sene boyunca İstanbul-Eskişehir arası yaptığım yolculuklarda ortalama hızımı sadece Kocaeli il sınırları içerisinde düşürmeme sebep olan tecrübelerimle katıldığımdır. Adamlar o kadar pervasız araç kullanıyolar ki ben kokrtum açıkcası. Sakarya civarıda pek farklı değil aman dikkat.
Standart sürücüsü bile izmit körfez pistinden çıkmış gibi otomobil kullandığından mimlenen plaka.

Görünce bir şerit uzaklaşmak, arkanızda ise yol vermek akıllıca olacaktır.
ilk olarak burada okuduğum tespittir.

çok şaşırmıştım, zira hiç denk gelmemiştim. ben bugüne dek sadece 16 plakayı bilirdim.
son birkaç aydır trafikte dikkat ediyorum, ne kadar abuk subuk hareket yapan varsa alayı 41 plaka çıkıyor. sanırım eskiden de böyleymiş de ben burada gördükten sonra dikkat etmeye başladım bilemiyorum.
ama yaya geçidinde yayaların etrafından dolaşacak kadar da çıldırmış olmasınlar lütfen ya.
54 plakanın yanına diz çöker tövbe ister.
gamsız sürücülere sahip arabalar. yanlış bir hareket yapıyorsun ve üstüne hiç istifini bozmuyorsun. bu nasıl bir rahatlık arkadaş?
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir