Seçenekleri düşündüğüm de üste 2000 lira daha konulup 1999-2000 model lada vega ya da samara alınabilir. Çünkü hem model yılı hem enjeksiyonlu motor olarak göz önüne alındığında 1 adım önde duruyolar.
Ama maksimum bütçe eğer 4000 liraysa

1-) 1992-1995 arası lada samara : yakıt tüketimi gayet makuldur. Motor hacminin 1500cc olması fiyat/performans açısından emsallerine göre iyidir. Gerçi uçuk kaçık arkadaşlar bu aralar 6000-8000 fiyat biçiyolar iyilerine. Kışın iyi ısıtir. Parça problemi asla çekmezsiniz. Yalnız direksiyon kuş serisinden daha serttir. Piyasasi zordur. O da şöyle daha önce lada kullanmamis biri bu arabayi kolay kolay almaz. Gider dökük sahine biner ladaya binmez.
2-) Renault 21 (menager) : bu arac bana göre hala üst sırayı hakeder. 1.7 manager ya da 2.0 Concorde modelleri özellik doludur. Bel destekli koltuk, 4 cam otomatiği, hidrolik direksiyon, geniş hacim managerda ilk akla gelenlerdendir. Yol tutuşu fena sayılmaz. Bu araba zamaninin efsanelerinden olduğundan o yıllarda anlamayip kıl kapan ustalar sürekli bok atarlar. Düzgün anlayan ustanız varsa gayet iyi bir seçim olur. Yakıtı biraz fazlacadir. Parça fiyatlari yüksektir(emsal 4000 tl lik araçlara göre ). Parçasini bulamazsin lafına artık inanmadiginiza inanıyorum hani yıl oldu 2015 internetten bulunmayan hiçbir şey yok. Kuş serisine binmektense bu iki araç gayet idealdir benim için. Tabi unutmadan bi de
(bkz: renault flash s)
tümünü gör
ilgili galeri