Düşük gelirli yazalar için önerilerdir. Bazıları ise sırf garajda uğraşmak sıfırdan toplamak için alır.
fiat murat 131, fiat murat 124 ve tofaş doğan alınabilecek bazı arabalardır.
lada samara ve eski modelli skoda'larda bu kategoriye girebilirler.
"oyuncak araba ehe ehe" tarzı entarileri görmek istemediğimiz başlık
güzelce ford taunus, mazda 323, reno 9-12, skoda favorit, lada samara, kuş serisi... alınır binilir gezilir...
Seçenekleri düşündüğüm de üste 2000 lira daha konulup 1999-2000 model lada vega ya da samara alınabilir. Çünkü hem model yılı hem enjeksiyonlu motor olarak göz önüne alındığında 1 adım önde duruyolar.
Ama maksimum bütçe eğer 4000 liraysa

1-) 1992-1995 arası lada samara : yakıt tüketimi gayet makuldur. Motor hacminin 1500cc olması fiyat/performans açısından emsallerine göre iyidir. Gerçi uçuk kaçık arkadaşlar bu aralar 6000-8000 fiyat biçiyolar iyilerine. Kışın iyi ısıtir. Parça problemi asla çekmezsiniz. Yalnız direksiyon kuş serisinden daha serttir. Piyasasi zordur. O da şöyle daha önce lada kullanmamis biri bu arabayi kolay kolay almaz. Gider dökük sahine biner ladaya binmez.
2-) Renault 21 (menager) : bu arac bana göre hala üst sırayı hakeder. 1.7 manager ya da 2.0 Concorde modelleri özellik doludur. Bel destekli koltuk, 4 cam otomatiği, hidrolik direksiyon, geniş hacim managerda ilk akla gelenlerdendir. Yol tutuşu fena sayılmaz. Bu araba zamaninin efsanelerinden olduğundan o yıllarda anlamayip kıl kapan ustalar sürekli bok atarlar. Düzgün anlayan ustanız varsa gayet iyi bir seçim olur. Yakıtı biraz fazlacadir. Parça fiyatlari yüksektir(emsal 4000 tl lik araçlara göre ). Parçasini bulamazsin lafına artık inanmadiginiza inanıyorum hani yıl oldu 2015 internetten bulunmayan hiçbir şey yok. Kuş serisine binmektense bu iki araç gayet idealdir benim için. Tabi unutmadan bi de
(bkz: renault flash s)
renault 21'in en doğru seçim olacağı başlık.
Değeri bilinmeyen bir otomobil, hoş o kadar ucuza biraz yıkık dökük alınabilir ama olsun toplaması da kolay.
"Daha yeni ayfon 6 s aldım ben hiç bulaşmayayım."
Alınamayacak olan otomobildir. O günler eskide kaldı hocam, yürüyen 4 tekerli bir şey alamazsın bu paraya.
Yalnızca Asphalt, NFS, Real Racing tarzı oyunlarda sağa sola sallayarak kullanılan araba almak isterseniz 4000 liraya kadar alınabilecek çok çeşit var.
o paraya alacağınız araba sanayideki ustalarla bol bol dostluklar kurmanız dışında bir fayda sağlamayacaktır. O paraya illa araç alınacaksa 125-150 cc motor falan alınabilir.
Bu devirde o paraya araba alinmaz. Mantikli kisilerde almamali bence
Alınmaması gereken arabadır. Belli ki dar bütçe var ve o bütçe ile ülkemizde aracı yollarda tutmak biraz zor olacaktır. Trafik sigortası muayenesi vergisi yıllık arabanın beşte bir parası tutar. Sanayide 50-200 liraya çözebileceğiniz sorunlar yılda en az 5 kere 200-500 lira arası sorunların da yılda 2 kere 500-1000 lira arası çözülecek sorunların da yılda bir kere gelme ihtimali çok çok yüksektir. Malın kölesi olmayın.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri