son 1 ayda hemen hemen herkesin farkına vardığı, tam bir hayal kırıklığı olan durum. 10 eylül 2016 yavuz sultan selim köprüsü rezaletinde de gördüğümüz gibi fiyat ile ilgili bir skandal zaten vardı da bu da ayrı bir skandal.

köprü faaliyete geçtiğinden beri istanbul'dayım, o gün bugündür ne sabah ne akşam rahat bir nefes alamadık. sebebini düşündüm ve sanırım kendimce buldum.

1) 3. köprüden tem'e çıkış noktalarında tem'de yoğunluk oluyor.

2) tırlar hiç çıkamayacakları bir saatte trafiğe çıkabiliyorlar, bu da direkt olarak yoğunluğa sebep oluyor.

3) insanlar 3. köprüye çıkmak için yapılmış olan yan yollardan 'çakallık' yapar ek şerit oluşturuyorlar.

sonuç mu? tebrikler, zaten kötü olan trafiği daha da berbat bir hale getirmeyi başardınız!
her sabah çılgın atmakta olan trafiğin sebebidir. istanbul zaten okeye dönüyordu, artık bitti. sayenizde sevgili hükümet, rant sevdanız yüzünden 20 milyon aynı ilde yaşamak zorunda kaldık, sevgiler.
Başlığın "3. Köprünün şehir içi rantı arttırmış olması" olarak değiştirilmesini talep ettiğim konudur. :)
çok çok doğru olan önerme. 10 yıldır her sabah çekmeköy - maslak her akşam da maslak - çekmeköy yapan biri olarak, trafiğin çok daha fazla yoğun olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

sebebi artık her saatin kamyonlara açık olması bence, bu sayede tüm ağır vasıtalar istedikleri saatte yavuz sultan selim köprüsünü kullanabiliyor. bağlantı yollarının yetersizliğinden dolayı da tem'i bir şekilde işgal etmiş oluyorlar. tebrikler uzun adam.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri