taksicilerin atatürk havalimanı patlamasından sonra yaptıkları fırsatçılıktır. arabalarına binen her kişiden tam 100 tl talep etmişler. insanlar canlarını kurtarmak için mecburen bineceklerdi, onlar da bunu gayet iyi biliyordur.

ulan allahsız kitapsızlar, sonra neden bizden nefret ediyorlar diye düşünürsünüz. insan değilsiniz, nefes alıyor olmanız bile dünya'ya zarar. yurtdışında bu tarz durumlarda herkes herkesi ücretsiz taşır, bizde herkes bunu fırsata çevirmeye çalışır. yatacak yeriniz yok olum.
şerefisizliğin vücut bulmuş halidir oradaki taksiciler. herkes demiyorum, namusu ile yaşayan insanları tenzih ederim. ama ben de oradaydım ve bu şerefsizlerin hareketlerini gözlerimle gördüm.

türk yolcu da almıyorlardı, yabancı turistleri götürmek istiyor türklere 'abi yerimiz yok' gibi cümleler kuruyorlardı. tebriks.
çok önceleri bu ülke için bir tez vardı. esas delikanlılar kurtuluş savaşında ön cephelerde öldü, nerede sahtekar düzenbaz vardı kaçtı gitti saklandı, işte siz onların torunlarısınız diye. Bunları gördükçe diyorum ki, evet ne yazık ki bunlar onların torunları. birlik ve beraberliğin dibine kadar lazım olduğu şu zamanda kendi vatandaşına fırsatçılık ve yağmacılık yapanın terörden hiçbir farkı yoktur gözümde. Başınıza gelsin demiyorum terör bu sonuçta ama Allah'ınızdan bulun.
100 lira değil de dolar talep ettiklerini duyduğum hırsızlık. belçika'daki patlamada insanlar ücretsiz taşıma yaparken, bizimkiler tuttuğunu soyuyor.
her vatandaştan kendi para birimine göre 100'lük isteyen taksicilerdir. yani türk'ten 100 tl, avrupalı'dan 100 euro, amerikalı'dan 100 dolar. sandığınız kadar insafsız değiller yani, farklı tarife uygulama konusunda başarılılar.
dün geceden beri açmayı düşünüp durduğum ama bir türlü elimin gitmediği başlıktır.
o kadar öfke doluyum ki, sayfalar dolusu küfürle kendimi ifade etmekten başka bir şey gelmiyor elimden. tam bir acziyet hali anlayacağınız. ama etmeyeceğim.

bu halk bu kardeşim. bu halkın hoş görüsü bu kadar, düşünceliliği bu kadar. anadolu olarak zaten mevcut olan kokuşmuşluğumuza bir de istanbul'da yaşamanın getirdiği bir vahşet ekleniyor ya, işte bu, tam da öyle bir kombonun ortaya çıkardığı bir şey.

küfür etmeyeceğim. bu halkın ne olduğun biliyoruz. taksicilerin de ne olduğunu önceden biliyorduk. değerli küfürlerimi kendilerine harcamayacağım. tepkimi bu barbarlar gibi değil, insanca, yine kendime yakışır şekilde ortaya koyacağım.

binmeyeceğim, bindirmeyeceğim!
Aslında bu şerefsizler yüzünden tüm halkı suçlamamak gerek. anasayfama düşen yüzlerce, "kalacak yeriniz yoksa mesaj atın evimin kapıları açık" temalı tweet gördüm. Bu soysuzlar yüzünden iyi insanlar kaynamamalı arada. Yine de iyi insanlar var.
bunun adı fırsatçılık değil başka bir şeydir ama ağzımızı bozmayalım
Ben de halkın bu olduğu düşüncesine katılıyorum. Tabii olarak farklı insanlar var ama bana kalırsa baya bir azınlıktalar. İstisna denecek düzeyde belki de. Bu ülkenin insani zaten buna yatkındı, 15 senelik çabayla bu hale getirildi. Ölen kurbanlara şehit diyerek vatandaşla açık açık dalga geçen insanları başımızda tutan bu halk her şeyin en kötüsünü hak ediyor. Umarım bu ülkede yaşayan aydın ve nispeten akıllı insanların daha fazla canı yanmaz.
bu taksiciler tespit edilip, yüklü cezalar kesilip bir daha taksicilik yapması yasaklanmalıdır. İşçi kadar işverenin sorumluluğu da olduğu kabul edilip durağa da bir daha çalıştırdığı adama dikkat etmesini anlayacak kadar para cezası kesilmelidir.

taksici nereye şikayet edilir, bilmiyorum bile bilenler bu konuda bizi aydınlatsa iyi olacak. Ama bimer üzerinden şikayet girmekte fayda var.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri