son yaptığım gözlemler sonrasında karar vermiş olduğun önerme. etrafımda, etrafımın etrafında, sokakta ya da bayide hiç bir yerde kimse otomobil almıyor. 3-4 yıl önceki o hareketlilik son gelen zamlar ile geçen yıl yavaşlamaya başlamıştı, bu yıl itibariyle komple çakıldı.

bunun aslında bir şekilde ekonomik kriz olduğunun farkında olmak gerek. bu sektörden ekmek yiyen binlerce aile var, önümüzdeki günler bu insanlar için diken üstünde geçecek demek bu haber.

ilk çeyrek satışlarını büyük bir merakla bekliyorum, bu yıl pek iyi bir yıl olmayacak.
zamanında ithal lüks araç sektöründe bulunmuş biri olarak; tam aksine 17 temmuz olaylarından sonra başlayıp bir türlü bitmeyen durgunluk yavaş yavaş hareketlenip son 3-4 aydır eski yoğunluğuna geri kavuşmuştur. özellikle range rover sport ve mercedes e class araçlar gayet güzel alınıyor
sıfır orta segment ve altındaki satışların düştüğüne katıldığım ancak lüks segmentte çok da fark olduğunu düşünmediğim durumdur. Zengin daha zengin olup araç almaya devam etmektedir.
Gelen son zamlardan sonra araç kiralama da büyük bir artış olmakta özellikle de filo kiralamaları çoğu şirket çalışanına araba tahsis ediyor hal böyle olunca etraf beyaz dizel araç dan geçilmiyor ve orta gelir düzeyine sahip insanlar sıfır araba almaya sıcak bakmıyorlar.
iddiamın hala arkasında olduğumu belirtmek için girdiğim başlık. hala otomobil satılmıyor, satılamıyor. sektörde çok büyük bir kriz mevcut.
Ben daha çok şöyle birşey gözlemliyorum.
Fiyatların fahiş artışına karşı insanlar para harcamamak yerine
daha uygun fiyatlandırılmış ürünlere yöneliyor.
Örnek olarak caddelerde çokça yeni polo görmeme rağmen,
yeni golf göremiyorum. İnsanlar ihtiyaçlarını ortadan kaldıramadıklarından
sadece imkanlarını zorlamayı seçiyor kısacası.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri