Rally Turkey ile RedBullTv'de detayları izledikten sonra bi kaç kelam etmek daha farz oldu. Ayrıca motorla kamp atarak tatil yaptık. Etaplar arası pilotlar hareket ederken normal yolda Tanak ve Mikkelsen'i yakaladık peşlerinden gittik ama o ne türbülanstır allahım. Motorla peşlerine giderken rüzgarsız güzel yollarda bildiğin rüzgar dayağı yedik pata küte. Araçların arkasında zor gidiliyor dehşet türbülans oluşuyor.

Neuville power stage de 5 puan kopardı Türkiye'den. Önemli bu puanlar onun için.
Ayrıca Ogier o tamir sırasında cidden bitap düştü hakkaten bu kadar zorlandığı bi yarış var mı bilmek isterim. Zamanında Marcus Grönholm'ün Antalya'da yapılan rallideki konuşmaları çok komik kaçıyor hakkaten kıçıma taş kaçtı gibi bişiyler demişti... Grönholm geyik ayarında söyleşi yaparken Ogier ağlamaklıydı hakkaten çünkü şampiyonluk elden gitti.

En üzüldüğüm pilot Mikkelsen adam hep teknik problemlerden dolayı geriye düşüyor Türkiye'de buna eklendi. Bazı etapları arkadan çekişle geçmek zorunda kaldı, hatta bi etap sonunda RedBull muhabirine konuşamadı bile ağlamaklı oldu neredeyse.
Latvala'ya hep üzülüyorum VW'deyken Ogier'i şimdi de Toyota'da Ott'un yancısı gibi oldu. Eskiden Ford'da Hirnoven'i yanlıyordu. Şampiyon olabilecek mi zor gibi görünüyor umarım Markko Martin gibi olmaz o da sevdiğimiz bi pilottu ama Jari Matti scandinavian flick tarzından vazgeçti. Neuville gibi sanki pistte yarışıyor. Eski keyfi kalmadı WRC'nin sıçramalar dışında çok değişik şeyler görmüyoruz.
Geriden Esapekka ve Teemu suninen gibi adamlar geliyor işi zor Latvala'nın. Ayrıca Neuville ve Tanak en az 2 şer şampiyonluk alırlar :D

Craig Breen aracı yandı demiştik. Araç yandığı için araçtan geriye birşey kalmadı komple şasi gitti. Takım için kötü haber.
Ek olarak Mads Otsberg olmasa bu ralli izlenmez hakkaten Peter Solberg'in yerini alabilecek en keyifli pilot WRC'deki.Ayrıca Esapekka, Tanak, Paddon, Ott gibi isimlerle fotoğraf çekindik. Esapekka bildiğin body building yapıyor gibi vücuda sahip. En garibime giden Mikkelsen oldu dev gibi uzun boylu model olabilecek karizmaya sahip bi abimiz. Ott, tıknak uzun ince bi eleman. Paddon'da klasik ülkemiz insanı gibi ama Avustralya aksanı bitiriyor beni.
tümünü gör
ilgili galeri