Mustang'in makyajlanmış versiyonudur.

Aslında biraz erkan gibi görünen bu güncelleme bana kalırsa Mustang'in Alman rakipleriyle kıyaslandığın teknoloji olarak geri kalması sonucu yapılmış bir hamledir. Zira otomobilde küçük tasarım değişikliklerinin yanında daha çok dijital gösterge ve daha hızlı çalışan dokunmatik ekran gibi yeniliklere yer verilmiş.

Tasarım değişiklikleri şöyle: Ön tampon ve farlar yenilendi, ön kısım 20 mm alçaltılarak daha agresif bir görüntü sağlandı, motor kaputu yeniden tasarlandı (ki bence dış tasarımın en güzel detayı bu), arka farlar, dört egzoz çıkışı gibi detaylar.

Kabindeyse yeni dokunmatik ekran, tamamen dijital göstergeler gibi detaylar dikkat çekiyor. BU göstergeleri keyfinize göre şekillendirebiliyor, rengini seçebiliyorsunuz. Koltuk tasarımı yenilenmişken, kabin malzeme kalitesinde artış olduğu söyleniyor.

Motor seçenekleriyse yeni Mustang'in en çok eleştirilen noktalardan biri olacak gibi çünkü V6 motor üretimden kaldırıldı. 2.3 Ecoboost ve 5.0 litrelik V8 ise aynen devam ediyor ama şimdilik güçleri hakkında bir bilgilendirme yapılmadı.

Mustang'de GM ve Ford'un ortak geliştirdiği 10 ileri otomatik şanzıman yer alırken, 6 ileri manuel de olduğu gibi kullanılmış.

Bir ekleme de GT350 modelinde kullanılan MagnaRide adı verilen adapif amortisörlerin kullanılması olmuş.

Bence güzel bir güncelleme olsa da birçok kişi makyaj için daha çok erken olduğunu söylüyor. Bu tartışılabilir bir konu olsa da bence asıl sorulması gereken soru Ford'un yeni Mustang'i neden Detroit Fuarı'nda tanıtmadığı olmalı.

Gerçekten çok ilginç.
Beğenmediğim model.
Lan bende mi sıkıntı var yoksa Ford her geçen yıl sıçıp batırıyor mu?
Bir yanda ---bu---, ---bu---, ---bu---, ---bu---, --- ve hatta bu ---... Bir yanda bu üzgün suratlı 10 ileri otomatik...
Şahsen beğendiğim bir makyaj. Biraz daha GT350'yi andırmış. Güzel de olmuş.
GT'deki V8'in en sonunda direk enjeksiyon sistemine sahip olduğu Mustang. Artık mevcutta bulunan port enjeksiyon ile birlikte çalışacak (bkz: dual injection). Sıkııştırma oranı da 11.0:1'den 12.0:1'e yükseltilmiş. Bunun anlamı düşük devirlerde daha az yakıt tüketimi ve artan güç demek, Bilginiz olsun istedim.

Bu arada tampon köşelerindeki hava girişleri yine olmamış, Fiesta'da da olmamıştı. Botoks zehri fazla enjekte edilmiş Etiler teyzeleri gibi duruyor... Stop ve gündüz aydınlatmalarına lafım yok, on nümero.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri