Sorular üzerine hızlıca bir özet geçmek isterim,

- Ferrari; gösterinin en iyi standı diyebilirim. İki adet 488 pista vardı. Karbon jantlı ve gri olan çok ilgi çekmedi ama kırmızı şovun yıldızlarından biriydi. Ben çok beğenmedim bir Ferrari gibi hissettirmedi ama herkesin çok sevdiği kesin. Portofino hoş bir araç olmuş ama fotoğraflarda göründüğü kadar iyi değil. California ile arasında öyle iyi anlamda bir uçurum yok. Kaputun içindekini ise hiç sevmedim. GTC4Lusso efsane bir araç, keşke daha çok görebilsek. Şovdaki en büyük favorim ise açık ara 812 superfast oldu. İşte Ferrari budur dedirten bir otomobil. O kadar dengeli ve düzgün görünüyor ki, durduğu yerde bile hızlı. İçi de inanılmaz rahat. F12'den bir adım öne geçmeyi bir şekilde başarmışlar. Hayvan gibi bir bagajı var , tek sorunu direksiyonu. Oyuncak gibi olmuş yeni direksiyonlar.

- Aston Martin; bir formula aracı, bir Gte pro galibi ve valkyrie ile yarış ekibi gibi gelmişler. Valkyrie bildiğiniz rezalet bir araç, o parayı verip kim biner anlamak mümkün değil istedikleri kadar hızlı olsunlar. Db11 zaten artık sokaklarda gördüğümüz bir araç anlatmaya pek gerek yok. Benim favorim Vantage oldu, oyundaki dengeleri değiştirecek bir araç olmuş. Çok dengeli, kompakt ve kaliteli görünüyor. Canlı halinde ön izgara hiç rahatsız etmedi. Db11 cabrio bence rezalet. Şu güzelim araçların üstünü niye açarlar anlamış değilim. Vanquish S görmek isterdik gelmemiş.

-Mercedes-Benz; çok sıradan bir standı vardı. Hep aynı modeller ben beğenmedim.

-Mercedes-Amg ; önceden söylediğim gibi ilk tanıtılan g500 üzerinden çok yorum döndü ancak g63 çok daha iyi ve sert görünüyor. Farlar tabii ki olmamış ama emin olun farketmiyorsunuz. Amg gt 63 4 door, inanılmaz kötü bir araç. Yani uzun zamandır böyle çirkin birşey görmemiştim. İlk nesil panamera'dan bile kötü olmuş. Büyük fiyaskoydu. Zaten kimse beğenmedi benim günümde gezen. Bu arada CLS 53 yazmışlar bir otomobile ama CLA 180d kendisi.Mercedes sağlam batırmış koca amiral gemisini.

-Porsche; Panamera Sport Tourismo muhteşem bir araç. Hatta dünyada tek araç alma şansınız olsa bunu seçerdiniz sanırım. Hem çok güzel, hem çok pratik hem de çok farklı. En beğendiğim araçlardan biri oldu. Koca gt3 rs'in standı ufacıktı, kimse de pek ilgilenmedi.

-Bmw; m8 konsepti güzel görünüyor ama 20 senedir konsept artık bir çıkarsalar iyi olur. Z4 yine konsept, Supra buna gerçekten benzerse güzel olur çünkü fuara gelen Supra yarış modifiyesiyle gelmişti birşey anlamadık.

-Lamborghini; Urus baya güzel olmuş ben beğendim. Ama yine de içim cız etmedi değil. Huracan performante spyder çok uçuk, harika duruyor.

-Pagani, Bugatti, Hennessey, Koenigsegg bana bunlar otomobil gibi gelmiyor açıkçası. Güzel tamam ama nesi güzel desen anlatamam. İnceledim ama ilgimi çekmedi.

Anlatsam sayfalarca anlatırım ama yazmak için bu kadar vaktim var. Özelden gelenleri de yanıtlamaya çalışıyorum. Seyahat çok pahalıya gelmedi. Avis 3 günlük araç kiralama hediyesi vermişti onun da etkisiyle bin frank gibi bir miktara hem ülkenin meşhur grand turunu yapabilir (ben tüm turu tamamladım, 1600 Km 3 gün) hem fuarı gezebilirsiniz. Mevsimden dolayı devlet Furka Pass'ı kapatmıştı maalesef oraya gidemedim onu da bahara bıraktık artık. Zaten otomatik suv ile oraya gitmek istemezdim.

Edit:İmla

İkinci edit: Alfa romeo giulia quadrifoglio’yu m3,c63,rs5’in toplamına tercih ederim, eminim canlı görünce katılacaksınız.
tümünü gör
ilgili galeri