başlığın açılmaması üzücü.. motorsporları dünyasının en önemli yarışlarından biri.. tamam son senelerde oldukça ilgi azalmıştı, ama bu sene süper geçiyor takip edin lan..
hamilton 1.
raikkonen 2.
sergio perez 3.
olmuşlardır..
sonuçlar için link
51 turluk yarışın neredeyse yarısı yaşanan kazalar sebebiyle güvenlik aracı arkasından zigzag çizilerek geçilmiştir.. öyle ki güvenlik aracı arkasında bile kaza yaşanmıştır.. grosjean salağı zig zag çizerken kontrolü kaybedip duvara toslamıştır..redbull takımının iki yarışçısı verstappen ve daniel riccardo, riccardo'nun fren yapmayı beceremeyen verstappen'e arkadan çarparak yarış dışı kalmışlardır.. (verstappen, senin fren yapma şeklini...)
yarışın bitmesine 3 tur kala 2. sıradaki vettel, 1. sıradaki bottası geçmek için düzlükte şansını denemiş ama sert fren sonucu frenlerinin kilitlenmesiyle hem virajı güzel bir şekilde alamadığı için bottas'ı geçememiş, hem de lastiklerinde yanık nokta oluşması sonucu 4. lüğe kadar düşmüştür.. ama 1 tur sonra bottas arka lastiğini patlatmış ve yarış dışı kalmıştır..
sonuç olarak azerbaycan gp, şehir içi bir pist olduğu için, pistin genel olarak darlığından dolayı çok zevkli geçmeyeceğini düşünmüştüm ama pilotlar birbirlerini geçmekten hiç çekinmediler ve bunun sonucunda çok zevkli bir yarış oldu.. teşekkürler azerbaycan..
son olarak grosjean'ın aracını pistten alan vincin üzerindeki allah korusun yazısı da hoş bir görüntü olmuştur..
tümünü gör
ilgili galeri