2017 haziranda yeni nesliyle satışa sunulacak olan Polo'nun yeni kasası.

Aracın PQ235 isimli platform yerine VW’nin yeni platformu MQB A0 platformu üzerine şekillendirileceği belirtiliyor.

Bu yeni platformla birlikte Polo’nun özellikle sürüş dinamikleri konusunda ilerleme kaydedeceğini belirten Volkswagen yetkilileri 90 mm artırılacak dingil mesafesi ile iç mekanında da önemli bir iyileşme olacağın müjdeliyor.

Yeni Polo’da Volkswagen, daha çok küçük hacimli turbo beslemeli motorlara ağırlık verecek. Buna göre de araçta 1.0 litrelik TSI motor görev yapacak. 3 silindirli motordan firma 100-115 beygir güç almayı hedefliyor. Bu motorun atmosferik olanı ise 75 beygir gücünde olacak. 1.4 TSI motor ailesi ise bu versiyonda da sunulacak. Ancak asıl yenilik araç satışa sunulduktan 1 yıl sonra yaşanacak. Volkswagen Polo’da daha sonra yeni 1.5 litrelik motor gamını tüketicilere sunacak. Dizel ve benzinli olarak alınabilecek 1.5 litrelik motorlarda güç dizellerde 110-130, benzinlilerde ise 140-160 beygir arasında olacak.

6 ileri manuel şanzıman standart donanıma dahil edilirken versiyona göre DSG şanzıman opsiyonel olarak alınabilecek.
Tasarim olarak mukemmel fiesta ve cliodan 2 gomlek ustun oldugu ortada bakalim fiyatlar nasil olacak
volkswagen golf'ün küçük boylusu da denebilir kendisi için.
Sanki passat'ı almışlar iki presslemişler sağlı sollu, adeta Peugeot 206 india reklamındaki gibi bi hale bürünmüş dediğim yeni gövde VW Polo..
Bu fotoğrafın hala resmi olduğuna inanamıyorum, bildiğimiz Passat'ın ön panjur ve farları alıp güncel kasa Polo'ya koymuşlar ve bi beden büyük kalmış bariz belli. Önceden Mercedes O404'leri travegoya benzetirlerdi sanayide, bu Arabaya da önden baktığında aynı sanayi işi bi görüntü çıkmış.

Güncel kasa Polo daha yakışıklı açıkcası benim bu fotoğraflardaki gibi olacaksa beğenmeyeceğim bi Polodur kendisi
Tasarımı eğer fotoğraflardaki gibiyse gerçekten olmamış.Hele o panjur, passatın panjurlarını kenarlarından kesip takmışlar gibi... Güncel R tamponlu Pololar varken bunun yüzüne asla bakmazdım.
Yeni Polo’nun motor seçenekleri küçük turboşarjlı motorlara odaklanacakmış. Seri VW’nin 1.0 litre doğal emişli üç silindirli benzinli motorunun yenilenen bir versiyonuyla başlayacakmış. Bu motorun çıkış gücü 75 hp olacakmış. Aynı motorun iki turboşarjlı versiyonu da 100 hp ve 115 hp çıkış güçleriyle sunulacakmış. 1.4 ve 1.6'nın da yerini 1.5 litreye bırakacağı söylenenler arasında.
16 Haziran tarihinde resmi olarak tanıtılacak otomobildir.

Canlı olarak lansmanı buradan yayınlamaya çalışacağız. Modelin ilk teaser fotoğrafı da sızdırıldı, en altta görebilirsiniz.
-gelin lan poloyu yenileyek
-tamam abi napsak
-bilemedimki
-abi bak golf tuttu
-abi passatta tuttu
-yapistir onler passat arkayida golf
-abi yapsaydik bika..
-lan tamam oldu bitti iste mis gibi polo..

Onu passat arkasi golf olan vw modeli.
Volkswagen'in elinde arta kalan parçalarla araba yapmayı başara bilmesinin bir örneği.
Niye tasarımı hakkında endişeleniyoruz ki büyük ihtimal piyasaya sunulduğunda 70 bin liradan başlayan fiyatlar görücez. Bunun için endişelenmek daha mantıklı.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri