Singapur GP'si tarihinde ilk kez pole pozisyonundan kalkan pilotun kazanamadığı yarış olmuştur.

Starttaki kaza elbette çok konuşulacak ve ses getirecek çünkü direkt olarak şampiyonluğu etkileyecek bir sonucu oldu. İki Ferrari ile Verstappen birbirine girdi. Kaza ile ilgili çok konuşuldu, birçok pilot yorum yaptı. Defalarca izlediğim kadarıyla Red Bull pilotu Verstappen'in bir hatası görünmüyor. Kendisi Vettel'i kollayarak gidiyor, ilk viraj için atak yapıp yapamayacağını düşünüyor ve otomobilin konumu bunu gösteriyor. Kimi yanına geldiğinde aynı şekilde, direksiyonu düz şekilde gitmeye devam ediyor. Bu esnada Vettel çok da iyi kalkış yapamadığı için Verstappen'in önünü kapatma niyetiyle sola, Raikkonen ise soldan yaptığı atağı Verstappen'e kabul ettirmek için sağa doğru araçlarını yönlendiriyorlar ve kaza ortaya çıkıyor.

Raikkonen'in otomobili Verstappen'inkiyle çarpışıyor, daha sonra Kimi Vettel'i de biçiyor, Max de etkiyle birlikte Alonso'yu yarış dışı bırakıyor.

Bu olay aynı zamanda Ferrari'nin yarış tarihi boyunca ilk kez her iki otomobilin ilk turda yarış dışı kaldığı olay olmuş. Bu da bir diğer ilginç istatistik.

Tabii farkın 28 puana çıkması iyi olmadı Vettel açısından çünkü belki de geride kalan pistler arasında en iddialı olabilecekleri pistti bu. Bundan sonraki yarışlar Mercedes'in avantajına görünüyor.

Çok keyifli bir sezon sonu bizleri bekliyor diye düşünüyorum. Bundan sonra Vettel çok farklı sürecek otomobilini, sürprizlere açık olun.
tümünü gör
ilgili galeri