Arkadaşım @vutututu her şeyi yazmış; eline sağlık.
Bu nedenle ekleyebileceğim az şey var.
Biz MotoGP için oradaydık ama, motorsporlarında görebileceğiniz o saf tutku orada. Kalabalık, çimenlerde binlerce insan. Sizinle aynı tutkuyu paylaşan insanları görünce ister istemez mutlu oluyorsunuz. Bu deneyimi fırsat varsa mutlaka yapmak lazım. Yer önemli değil; ama pist ve şehir açısından Brno çok güzeldi. Şehrin güzel oluşu; ekonomik açıdan da ülkemize yakın oluşu daha da rahatlattı tabi ki.

Aynı zamanda benim gibi tursuz bir yerleri keşfetmek isteyen insanlar için de ayrı bir tutku bu tarz yarışlar.
Her işi kendiniz yapıyorsunuz sonuçta. İstediğiniz yere istediğiniz saatte girip, çıkıyorsunuz bu özgürlük bile sizi bulunduğunuz yere bağlar. Avrupa'nın her yerinden gelmiş insanlar görüyorsunuz, iletişim kurup birbirinizi tanıyorsunuz. Dostluklar kurmak elinizde.

Pist ise tarihi çok eski sayılmasa da klişeleşmiş bir pist. O nedenle nereye oturursanız oturun zevk alacaksınız. Oturma yerleri çok güzel ayarlanmış. Bana kalırsa biletinizi alırken oturaklardan almayın; götürün bir havlu, serin çimlere. Yağmur, sıcak demeden izleyin. Biz şansımıza bu yarışta her türlüsünü deneyimledik. Her köşeden çıkan bir ses, bağıran çağıran; heyecanlanan tipler sizi daha da mutlu edecek.

Ayrıca her köşeden çıkan güzel kızlar, oldukça fazla yiyecek-içecek, kullananlar için sudan ucuz bira. Bu hem pisti hem de genel itibariyle Çek Cumhuriyeti'ni anlatıyor. Bu da genel itibariyle hoş şeyler tabi ki. Ülkenin insanları zaten naif ve saygılı yapıda insanlar olduğu için herhangi bir sıkıntı görmezsiniz. Biraz uyuşuk yapıdalar ama o da genel olarak Doğu Bloğu etkisi. Hiç sıkıntı değil.

Kısacası şansım olursa yarın olsa yine giderim. Ki gitmeyi de düşünüyorum. Kısmet olursa belki gelecekte Hockenheim Ring olur; belki Suzuka olur. Motorsporlarının sahip olduğu o tat her yerde aynı ve yine deneyimlemek istiyorum. Ama Brno, bir kez daha senin için döneceğim! Miluji tě, drahá Brno!
tümünü gör
ilgili galeri