MINI'nin yeni Countryman'inin en güçlü versiyonu olan John Cooper Works modelidir.

Artık alıştığımız 2.0 litrelik, turbo 231 bg gücündeki motor yeni Countryman JCW'de de kendini gösteriyor. Bu da eski modele göre 20 bg'lik bir güç artış anlamına geliyor.

Yeni model aynı zamanda eski JCW'ye göre 190 mm uzun ve 30 mm geniş bir yapıda.

Dört çeker olarak alınabilen otomobilin maksimum torku 2 litre motor sayesinde artarak 1450- 4500 d/dak arasında 350 Nm'ye çıkmış. JCW'nin 0-100 km/s hızlanması 6.5 saniye olarak veriliyor, otomobilde 6 ileri manuel ya da 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunuluyor.

JCW'de eskisine göre daha sert amortisörler, elden geçirilmiş dört çeker sistemi, elektrikli direksiyon sistemi ve Brembo frenler gibi özellikler sunuluyor.

Sizleri bilmem ama ben BMW Grubu'nun artık her modelde aynı motorları kullanmasından bıktım usandım çünkü heyecan bırakmadılar insanda. Model daha çıkmadan hangi şasi hangi motor yer alacak biliyoruz, 2.0 litrelik 231 bg'lik motor olacağı zaten çok belliydi. Bence bu strateji JCW gibi özel modeller için kullanılmamalı diye düşünüyorum. Eskiden JCW dediğinizde bir oturup düşünürdük şimdi sadece güçlü bir Countryman'den başka bir şey görmüyoruz...
bmw'nin 0.5 litrelik silindirler ile motor üretmesi başlığında da konuştuğumuz duruma sahip olan otomobil. üreticiler tüm maliyetleri kısmak için birbirinin kopyası otomobiller üretiyor, bu sebepten dolayı ne heyecan ne de çeşitlilik kalmadı. tebrikler küresel sermaye!
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri