Yeni MINI Countryman (F60)'ın görselleri internette dolanmaya başladı..

WP'si Şubat 2017'de LA Autoshow'da gerçekleştirilecek olan Yeni MINI Countryman radikal bir değişikliğe uğramış görünüyor ilk incelemelerime göre..

ilk etapta göze çarpan yeni özellikler:
* Elektrikli bagaj
* Elektromekanik el freni
* Touchscreen MINI Visual Boost
* Clubman'de gelen katlanır arka koltuklar(3parça + kol dayama fonksiyonu)
* MINI Country Timer
* MINI Find Mate
*MINI Picnic Bench
* 6 ileri manuel 6 ileri steptronic ve 8 ileri steptronic*** (***Cooper D & Cooper S D)
Motor Seçenekleri ise aşağıdaki gibi:

* MINI Cooper Countryman ALL4 1.5lt 3silindir 136hp 220 nM
* MINI Cooper D Countryman ALL4 2.0lt 4silindir 150hp 330nM
* MINI Cooper S D Countryman ALL4 2.0lt 4silindir 400 nM 190hp
* MINI Cooper S Countryman ALL4 2.0lt 192hp 280nM

Gelelim bence en önemlisine; "PHEV" nacizane düşüncem: Eğer bu otomobili Türkiye'ye getirilirse ve iyi bir fiyat politikası izlenirse ortalığı duman eder.. (umarım gelir, gelmesi lazım, kesinlikle gelmeli) gülücük gülücük gülücük

* MINI Cooper S E Countryman ALL4 1.5lt 3silindir 136hp & output: 65kW /88hp system output: 165kW / 224hp 385nM


The New MINI Countryman
Paris'te bekliyorduk kendisini ama biraz geç de olsa tanıtılmış oldu. İlk bakışta tasarım olarak göze güzel görünen bir araç değil, doğruyu söylemek gerek. Ama en azından artık az yakacaktır diye düşünüyorum, PHEV sınıfında bir ilk ve yeni Countryman'in en büyük kozu olarak görünüyor.

Bu arada yukarıdan otomobilin resmi videosunu da izleyebilirsiniz...
PHEV gerçekten ilginç olmuş. Biraz detay da verelim. Otomobilde benzin ve elektrikli motor birarada kullanılıyor. 1.5 litrelik, 3 silindirli, 136 bg gücündeki benzin motoru ön lastiklere 6 ileri otomatik şanzımanla gücünü iletiyor, elektrik motoru ise arka koltuklarına altına yerleştirilmiş. Bataryalar da bu kısımda yer alıyor ve kapasitesi 7.4 kWh. Elektrik motoru ise 88 bg güce sahip.

Her iki motor da aynı anda çalıştığında otomobil dört çeker olarak kullanılıyor ve 224 bg ile 385 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanma ise 6.9 sn veriliyor. PHEV ağırlığı 1685 kg olarak veriliyor, yani biraz ağır gibi.

Kablodan şarj edilebilen aracın şarj süresi, standart 220 vol prizden 3 sat 15 dakika saat olarak veriliyor. Bunu tabii daha hızlı şekilde de yapabiliyorsunuz. Tamamen elektrikli olarak 40 km'lik menzil olduu söyleniyor ve sadece elektrik motoruyla 125 km/s hıza çıkabiliyorsunuz. Countryman PHEV'nin ortalama tüketim değeri 2.1 lt/100 km, emisyon değeriyse 49 g/km.

BMW plug in hibritlerde bir formul buldu ve bunu tüm modellerine uygulamaya başladı. Teknoloji olarak rakiplerinin bir adım önünde görünüyor Countryman ve premium marka olmasının hakkını verecek gibi görünüyor. Rakipsiz olması bile bunu öne çıkartması için yeterli.
John Cooper Works modelinin tanıtıldığı otomobil.
Yeni countryman'ın ülkemize geliş tarihleri de bugünlerde ingiltere'de yapılan lansman sonrası belli olmuş durumda. 3 silindirli 1,5 litre benzinli ünite; 8 ileri zf şanzıman ve dört tekerlekten çekişli olarak ülkemize Mart 2017'de sunulacak. Temmuz 2017'de ise dizel versiyonlar gelecek.
Kısa süre önce ülkemizde satışa sunulmuş otomobildir.
Anlamsız biçimde çok beğendiğim MINI modeli. İstanbul'daki turkuaz taksilerden biri olmuştur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri