2017 sezonunun şampiyonunu belirleyen yarış olmuştur. Yazacak çok şey var tabi ancak şampiyonluğu kazanma ihtimali yüzde 99 olan bir yarışta en yakın rakibi için 'bana bilerek çarptı' diyen adam bence en iyi ihtimalle kendi başarısını kalitesizleştirir.
- Max: Bu adam için söylediğim sözleri geri alıyorum, Formula 1'e yavaş tur at denildiği zaman bunu beceremeyen adamlar lazım. Bu işin olayı budur. Umarım RedBull ile birlikte şampiyonluklar kazanır. Bu yarışta da zaten çok rahat kazandı.
-Bottas: Yarıştaydı sanırım emin değilim.
-Kimi: Üzgünüm eski dost. Bu yarışın benim için en büyük olayı, Rai'yi desteklediğim son yarış olmasıdır. Umarım sürpriz bir kararla bu sene sonunda yarışmayı bırakırsın. Önündeki Force İndia'yı bilmem kaç tur boyunca geçememeni izlemek benim için çok üzücü bir olaydı. Ciddi şekilde bu işin sonuna geldiğini kabullendim. Yarış sonu Hardwell seti başlattığı zaman setup'ın başında şampanya içmen bile yeter aslında seni sevmeye ancak bu işin en büyük kısmı yarışmak.
-Vettel: Gereksiz zaman kaybı.
-Lewis: Asla saygı görmeyecek bir pilot.
-Massa:Kız olsa kezbanlıkta çığır açarmış.
Mercedes-Amg F1 gerçekten tarihi bir performans sergiliyor. Umarım bu hegomanya önümüzdeki sezon kırılır. Pek ümidim yok ama umarım Scuderia Ferrari bu işi başarır. Ancak dediğim gibi artık benim için bu griddeki en büyük yarışçı Max'tir. Ben yarışan adamı severim. Tıpkı eski Rai gibi.
tümünü gör
ilgili galeri