Bmw ve Toyota'nın ortak üretimi olacak olan otomobil.

Yani aslında kendisi bir alman - japon karışımı roadster olacak. Bilinen nadir şeylerden bir tanesi de Bmw Z4'ten büyük olacağı.

Cenevre fuarında görücüye çıkma ihtimali de varmış.
Çok gereksiz bir hareket olarak gördüğüm otomobil.

Z4'ten büyük bir roadster'a ihtiyaçları yoktu ama eğer bu elektrikli falan olacaksa onu bilemem. Toyota ile ortak olmaları da aslında farklı bir şey denediklerinin bir göstergesi olabilir..
Bmw i serisine katılacak olan bir otomobil olabilir mi merak edilendir.
Z4 tasarım itibariyle gerçek roadster karakteri taşıyan bir modern klasik. Ancak satış adedinin düşüklüğü, 3 serisinin 4'e dönüşümü, 2 serisi Cabrio derken çok arada kalan bir modele dönüştü kendisi.

E zaten Toyota'nın supra yerine koyacağı modelde küçük birşey değil. Dolayısıyla Z5'te 4 ile 6 arasına oturan niş bir roadster olacak. Fotoğraflar da gösteriyor ki metal tavanlı üstü açılır ünvanı artık sadece 4 serisinde olacak.

Söylentilere göre şasi ve motor geliştirmeleri Bmw'nin hibrit sistem ise Toyota'nın sorumlusu altında. Üstelik bu ortaklık 3 aracın üretiminde etkili olacakmış(toplamda 6 olur mu acaba?). Daha yorum yapabilmek için çok erken, spekülasyonlara kanmamak lâzım.
z4'e gereken önemi vermediği için satamayan bir segmente yeni çıkarılacak bir otomobildir. z4 piyasadaki en iyi 3 roadstar'den biridir ama bmw nedense hiç sallamaz bu aracı. umarım sonu z3 ve z4 gibi olmaz.
yeni nesil toyota supra'nın kuzeni. hafiflik bağlamında bmw i8 parçaları kullanılması bekleniyor. supra'dan da biraz daha uzun olması muhtemel. ortak proje ürünü olmasına karşın bariz farklılıklar göstermesi olası. görünüşe göre sadece motor ve aktarma organları ortak olacak.
17 Ağustos tarihinde Pebble Beach organizasyonunda konsepti gösterilecek olan otomobildir. Yanda teaser yeni yayınlanan teaser fotoğraflarını da görebilirsiniz.
Adı Z4 mü olacak Z5 mi henüz belli değil. Ama çok güzel olacağı belli.
Supra'nın sadece otomatik, z5'in manuel şanzımanla da sunulacak olması eğer doğruysa üzücü.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri