BMW'nin i8 modeli için yapacağı güncellemedir. Kozmetik olarak çok değişiklik beklenmeyecek olsa da elektrik motoru ve içten yanmalı motorun güçlerinde artış bekleniyor.

Kulağımıza gelenler elekrik menzilinin 38 km'den 50- 60 km'ye çıkması, benzin motorunun gücününse 231'den 300 bg civarına yükselmesi. Toplam gücüne 400- 420 bg olması bekleniyor.

Bir de son yıllardan BMW'nin ciddi şekilde yatırım yaptığı kablosuz şarj ilk kez yeni i8'de denenecek deniyor. Bunun için manyetik alanlı şarj alanları yapılacak.

Sanırım 2017'nin son çeyreği gibi görebileceğiz makyajlı i8'i yollarda.

P.S: Henüz foto olmadığı için güncel modeli ve konsepti ekledim...

Edit: Piyasaya çıkışı 2018'in ilk çeyreğine kaldı.
bmw i8 modelinin makyajlanmış hali diyebileceğimiz otomobil. Teknik bir çok spesifikasyonu da gelişecek gibi görünüyor. Kablosuz şarj olayı oldukça güzel bir gelişme olmuş.
7.1 kwh'lık bataryanın yerine 10.0 kwh'lık batarya ile gelmesi ve dolayısıyla menzilinin artması beklenen modeldir.
zira bmw yetkilileri formula Eedeki i8 güvenlik aracı için 10.0 kwh’lık bir batarya kutusu koyduklarını doğrulamıştı.
Sonunda yarın tanıtılacak modeldir. Söylentilere göre motor gücü 374 bg'e yükseltilmiş.
LA Fuarı'nda gün yüzüne çıkan otomobildir. Tasarım olarak büyük bir değişiklik yok daha çok teknik olarak değişikliğe gidilmiş.

Tasarım olarak sadece yan camlarda 'Coupe' logolarına yer verilmiş. Teknik olaraksa yine hibrit sistem kullanılıyor ama elektrik motorunun gücü 12 bg arttırılmış ve 143 bg olarak veriliyor. Benzinli motorda bir değişiklik olmadığı için maksimum güç 362'den 374 bg'e çıkmış. Bir de batarya kapasitesi 7.1 kW'dan 11.6 kWh'e çıkmış. Sistemin torku da 550 Nm'den 570 Nm'ye yükselmiş.

LA'da asıl önemli olan zaten i8 Roadster modeliydi, o daha çok ses getirdi.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri