Audi'nin ikinci jenerasyon A5 modelidir, dün tanıtılmıştır.

A4'te kullanılan MLB şasisine sahip olan modeldir ve yine, önceki jenerasyon gibi A4 temeli üzerine kurulmuştur.

Markanın son dönem modellerin gördüğümüz tasarım özelliklerine sahiptir: Geniş ön ızgara, LED farlar, daha keskin hatlar gibi.

Boyutlarıyla ilgili bir açıklama yapılmadı ama ağırlığın en az 60 kg hafiflediği söyleniyor, ayrıca aerodinamik olarak da 0.25 cd'lik rizgar direnç katsayısı dikkat çekiyor.

Motor seçenekleri olarak 2.0 lt 190 bg dizel, 3.0 V6 dizelin 220 ve 270 bg'lik versiyonları, 2.0 lt EA888 kodlu motorun yüksek sıkıştırma oranıyla 190 bg ya da Atkinson çevrimiyle çalışıp 250 bg üreten versiyonu ve model gamının en üzerinde konumlandırılan S5 modeli yer alıyor. S5'te tamamen yeni 3.0 lt V6 turbo, 350 bg'lik motor kullanılıyor. S5 0-100 km/s hızlanmasını 4.7 sn'de tamamlıyor, bu değer eski S5'e göre tam 0.7 sn daha hızlı.
Audi'nin daha keskin çizgilere geçeceğinin habercisi olan otomobildir.
Bu yeni hatlari begenmeyen tek ben degilimdir sanirim arabalar kuculuyo heybetini kaybediyo audiligini kaybediyo oyuncak gibi geliyo. Nerde o 2011 2010 kasanin heybeti
9 yıl aradan sonra yenilenen güzellik.
Yeni yüzünü hemen hemen kimseye beğendiremeyen otomobil. Ben sebebinin; alışılagelmişlik olduğunu düşünüyorum. İnsanlar bu audi çizgisinden sıkılmaya başladılar, keza tüm otomobiller aynı çizgilerde.
Bu ne la dünün aynısı karikatürünü aklıma getirmiş otomobildir . İnsanlar yani araba severler bu aracın ilk çıktığı tasarımında o heybetli duruşu , geniş duruşu sevmişti A5 denilince herkes A4 ten A6 dan ayırır Audi'de tek sevdiğim araç o diyenler bile vardı . Aynı çizgiyi tüm otomobillerine uygulamanın da bir raconu vardır diye düşünüyorum ve o muazzam A5 i yok etmişler resmen

Şimdi şuna bakıyorum da S3 mü desem ? A4 mü desem bilemedim . A5 te yalan olmuştur benim gözümde .
Dışarıdan yine olmamış bu da gol değil ama İçi de deliler gibi güzel olmuş dediğim yeni A5..

2018'de üretilmeyecek olan otomobildir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri