8 ayda 11 bin kilometre yaptığım otomobil. Uzun dönem testi de bir ara yazacağım ancak öncesinde kısa bir giriş yapmak istedim.

İlk izlenimler:

1) Araba aşırı büyük. Yani bayaaa büyük! Özellikle arka koltuk diz mesafesi bu anlamda rakiplerinden ciddi farklı.

2) Power Pulse olayı gerçekten işe yarıyor. 2 tona yakın bir otomobil olmasına rağmen özellikle kalkışlarda hissedilen tork anlık ve lineer.

3) Araç çok komik hızlanıyor. Daha önce bu segment bir otomobil kullanmamış olmamdan da kaynaklı olabilir ancak hızı hiç ama hiç hissettirmiyor. Tamam yürüyor ama sürücüde hızlı gitmeye yönelik bir şevk kesinlikle uyandırmıyor, sadece hız hissedilmediği için hız bandı hep yukarida kalıyor. Ne zaman ki ilk ay iki kere radara girdim o zaman bir gözün sürekli hız göstergesinde olması gerektiğini anladım.

4) Bu araç inscription paket dolayısıyla üzerinde 19 inc jantlar ve sport contact'lar var ancak sürüş profili çok ılımlı. Arkada yaprak yaylar önde de adaptif olmayan mcpherson'lar olmasına rağmen konforu hiç elden bırakmıyor. Ayrıca inscription paket yani sözüm ona donanımlı paket olmasına rağmen park kamerası opsiyon olarak sunuluyor dolayısıyla geri vitese takınca V40'taki gibi sanal park ekranı çıkıyor ki komik bir durum.

5) Otonom sürüş mükemmel çalışıyor ve trafikte inanılmaz işe yarıyor. Bilgisayarın, araca komutları çok yumuşak ve güven veriyor dolayısıyla trafikte otomobil hiç yormuyor.

6) En sevmediğim özelliği interaktif komut ekranı. Herşey elektronik ve tablet üzerinden ki ben çok gereksiz buluyorum. Kullanması zor değil hemen alışılıyor ancak klima ünitesi, radyo gibi çok kullanılan özelliklerin analog olması daha iyi olurdu.

7) 11 bin kilometre boyunca genel ortalama 9.2 lt/100 km civarı ki 2 litre motor hacmi ve 2 ton ağırlığa bence başarılı.

Şimdilik bu kadarla özetleyelim, ilerleyen günlerde çok detaylı bir incelemeyle görüşmek üzere.
Detaylı incelemeyi merakla bekliyoruz. Zira 5 serisi pazara yeni giriş yaptı ortalık kızışacak gibi duruyor.
Böyle bir araba varken 5 serisine para verenin aklını seveyim. Gerçekten çok hoş bir araba daha detaylı bir yazı bekliyoruz.
Dördüncü madde hariç katılıyorum efendim, gözlemleriniz gayet güzel. 19" jantlar ile araç yol bozukluklarını içeriye alıyor bayağı.

Ama rekabet ettiği segmentte en beğendiğim seçenektir kendisi, özellikle görünüş olarak.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri