Gelmiş geçmiş en güzel Volvo olabilir.
Station Wagon olan versiyonuna Volvo V90 adı verilecekmiş.
s90 rakiplerinin hepsinden daha güzel görünüyor bu kesin.
Tasarım harikası alettir. Tüm sütun çizgileri çok güzel, hem agresif hem lüks.
Bmw 7 serisi falan hikaye kalır bunun yanında, inanılmaz beğendim.
Segmentinin en yakışıklı otomobilidir.
Hatta bence güncel olarak üretilmekte olan en güzel otomobil. Volvo eğer bu tasarım üstünden yürümeye devam ederse gerçekten ortalığı siler süpürür.
volvo'nun sedan segmentinde tozu dumana katacağının göstergesi olan modeli.

bence tasarım harika olmuş, işin içine bir de volvo güvenliği girince rakipleriyle ciddi anlamda mücadele edeceği kesin.

volvo s90, t8 twin engine plug-in-hybrid motorla sunulacak. bu da demek oluyor ki, temiz ve güçlü bir motor bu tasarım harikasını uçuracak.

benden duymuş olmayın ama bazı paketlerde lüks iç tasarım ve internet tabanlı eğlence sistemleri de yer alacak.
bir super kahraman filmi için dizayn edilmiş gibi duran otomobil
Volvo s80'in yenisi olan otomobil.
Motor seçeneği olarak t5 ve t6 motorlar kullanılacakmış. Yani bu şu demek 2 litre ötv'si ödenmek zoruda. Sanırım yaklaşık 200.000 tl gibi bir fiyata gelecek.
1.5 litre ve 3 silindirli motorun bir hybrid versiyonunun da kullanılacağı otomobil.
S90 kaputu altında 4 silindirli bir ünite kullanılmış. 2,0 lt turbo beslemeli benzinli motorlara sahip olan araç, 320 HP (T6) ve 407 HP (T8) güç üretiyor. T8 modelinde benzinli motora ayrıca elektrikli bir ünite de eşlik ediyor. Bu elektirik ünitesi sayesinde kısa mesafelerde sadece elektrikli olarak yol kat edebiliyor. T8 versiyonu, 8 ileri vitesli otomatik şanzımanla gücü dört tekerleğe birden aktarabilme kabiliyetine sahip.
Yandan bakınca modern muscle carlara benzeyen Volvo güzelliği. Hele o iç tasarım...
Volvo her yönden almanlara tercih edilebilecek bir araç yapmış kanımca.
Volvo’nun 5 Serisi, E Sınıfı ve Audi A6 gibi modellere rakip olarak ürettiği otomobil uzun yıllardır üretimde kalan S80’in de yerini alıyor. S80’e göre daha iri bir otomobil olan S90 aynı zamanda sınıfının da en büyük aracı olarak dikkat çekiyor.

Tasarım olarak, ilk defa XC90’da gördüğümüz felsefeyi benimsediği gözlerden kaçmıyor. Aynı platformu kullanan (SPA- Scalable Platform Architecture) otomobilde özellikle önde kullanılan Thor’un çekici şeklindeki farlar ve ızgara neredeyse SUV modelin aynısı. Ama arka taraf için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Arka far tasarımı gerçekten bir hayli ilginç.

S90’ın motor seçenekleri de XC90 ile aynı. Dizel seçenekler arasında 2.0 lt, çift turbolu, 224 bg güç üreten D4 yer alırken motor gamının en üzerinde T8 adı verilen, hem turbo hem supercharger beslemeli, elektrik motorlu hibrid ünite yer alıyor. Bu makine 320 bg gücün yanında sadece 44 g/km’lik CO2 emisyonuyla da ne kadar çevreci olduğunu gösteriyor. İlerleyen dönemlerde S90’ın bir de Polestar versiyonunun olacağı kulağımıza gelenler arasında.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri