Cebimde 230 bin liram olsa düşünmeden alacağım otombil. Fiyat/performans açısından bakınca gerçekten etkilenmemek elde değil. Niye bu arabayı tercih edeceğimi gösteren etkenler:

1) Rakibi 330i xdrive olsa da fiyatı sitede olmadığından dolayı 430i xdrive la karşılaştırdım ve ondan tam 60 bin lira daha ucuz.

2) Tamam eskisi gibi 3 litre sıralı 6'lı canavar yok kaputta ama yeni 2 litrelik motor bünyesinde bir supercharger ve bir turbocharger barındırıyor dolayısyla bu kavram bile yeter! Ayrıca yine karşılaştırma yapacak olursak BMW'nin 2 litre benzinli motoru 252 hp, Mercedes'in 2 litre benzinli motoru 245 hp üretirken bu adam tam 306 hp koşturuyor. Aktarımda kullanırken nasıl fark eder bilmiyorum ama yine de bunlar azımsanacak rakamlar değil.

3) Bir diğer etken kullanıcı profili. Doğrudur, yanlıştır bu kişiden kişiye göre değişir ama Volvo'nun marka değeri benim için diğer markalardan farklı bir yerdedir.

Bu iyi etkenler gibi niye tercih etmeyebileceğimi de etkileyen bir faktör var ki parça ve servis fiyatları. Tamam premium sınıf bir araç alınca parçadan yiyeceğiniz kazığı da hesaplıyorsunuz ama Volvo gerçekten bir ayrı seviyor müşterisini bu konuda.

Sonuç olarak 200 küsür bin liralık bütçeniz olup da direk Alman panzerlerine gideceğinize, bu İskandinav aslanını da bir düşünün derim.

volvo'nun prestiji için üretmiş olduğu otomobil. bildiğin gövde gösterisi yapmak için bunu ürettiler, ki bunu düşünmekte de oldukça haklılar. bence bir çok otomobilden çok daha sportif ve şık görünüyor. motor için bir şey diyemeyeceğim, keza fazlasıyla iyi.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri