türkiye otomobil sporları federasyonu tarafından düzenlenen yarış serisidir.

türkiye'deki lisanslı pilotlarının katılabildiği şampiyona sonunda pilotlar aldıkları puanlar doğrultusunda sıralanır.
bu yılın takvimi şöyle:

19-20 mart
9-10 nisan
14-15 mayıs
28-29 mayıs
3-4 eylül
22-23 ekim - festival offroad
best time ajans şöyle güzel bir albüm hazırlamış yarış için.
albüm
ertelenen 3.ayağı, ankara offroad kulübü (andoff) tarafından 33 araç ve 66 sporcunun katılımı ile 28-29 mayıs tarihlerinde ankara mühye’de gerçekleştirilen seridir.

sınıf 1'de deniz & sibel dağlı - suzuki vitara
sınıf 2'de irfan özdemir & engin başkurt - suzuki grand vitara
sınıf 3'te ismail ayhan & bora kayım - mitsubishi l200
sınıf 4'te hüseyin memi & ali pertev - custom jeep birinci oldular.

bu sonuçların ardından genel klasman şöyle oluştu:
1. hüseyin memi & ali pertev - custom jeep
2. hüsnü & hasan taylan kardeşler
3. irfan özdemir & engin başkurt - suzuki grand vitara

--- spoiler ---
Yardımlaşma ve offroad ruhunun ön planda tutulduğu, 2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımların parkuru en kısa sürede geçebilmek için mücadele ettiği ‘trial’ branşında, heyecan kaldığı yerden devam ediyor...

2016 Türkiye Trial Şampiyonası 4. yarışı, 20-21 Ağustos tarihlerinde kısa adı BOLOFF olan Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü tarafından Bolu Belediyesi katkılarıyla Karaköy’de gerçekleştirilecek. 10 adet kapıdan oluşan toplam 500 metre uzunluğundaki etapta, ekipler su geçişi, çamur geçişi, kaya geçişi ve orman tırmanışı olmak üzere farklı teknikler ile zamana karşı mücadele edecekler.

20 Ağustos Cumartesi günü saat 13.30’da başlayacak olan organizasyonun ilk günü, kıyasıya mücadelenin ardından saat 17.00’de son bulacak. 21 AğustosPazar sabahı 11.00’da başlayacak olan ikinci gün ise, saat 17:30’da tamamlanacak ve ödül töreni de saat 19.00’dan gerçekleştirilecek.
--- spoiler ---

kaynak: tosfed
Karabük’te Büyük Offroad Buluşması


--- spoiler ---
2016 Türkiye Trial Şampiyonası beşinci yarışı, Karabük Offroad Kulübü KARDOFF tarafından 01-02 Ekim tarihlerinde Karabük’de düzenleniyor...

Yardımlaşma ve offroad ruhunun ön planda tutulduğu, 2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımların, parkuru en kısa sürede geçebilmek için mücadele ettiği trial branşında heyecan bu kez Karabük’e taşınıyor...
2016 Türkiye Trial Şampiyonası 5. ayak yarışları 01-02 Ekim tarihlerinde, kısa adı KARDOFF olan Karabük Offroad Kulübü tarafından Safranbolu Belediyesi katkılarıyla Karabük’te gerçekleştirilecek.
Safranbolu Kastamonu Kavşağı KYK yurdu inşaatı arkasında özel hazırlanan parkurda koşulacak olan yarışın 01 Ekim Cumartesi günü saat 11.00’de başlayacak ve ilk gün 17.00’ye kadar devam edecek. Takımların birbirleri ile renkli mücadelesinde ikinci gün ise 15 Kasım Pazar yine 11.00’de başlayarak 17.00’de tamamlanacak ve 18.00’deki ödül töreni ile son bulacak.
Organizasyon ile ilgili açıklamalarda bulunan KARDOFF Kulübü Başkanı Ahmet Demir, "Yarışımıza Türkiye'nin dört bir yerinde yarışan yarışçı arkadaşlarımız gelecek ve seyir zevki yüksek bir mücadele olacak. Türkiye Şampiyonası'nda sona doğru yaklaşırken takımların burada alacakları her puana ihtiyacı var. Hafta sonu yapılacak olan yarışlara halkımızın da katılımını bekliyoruz. Safranbolu Belediyesi her zaman olduğu gibi bu yarışlara da büyük destek veriyor" dedi.
--- spoiler ---
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED 2016 Türkiye Offroad Şampiyonası beşinci yarışı, 08-09 Ekim tarihlerinde Sinop’ta gerçekleştirilecek.

2016 Türkiye Offroad Şampiyonası 5. yarışı kısa adı SİNOFF olan Sinop Offroad Kulübü tarafından 08-09 Ekim tarihlerinde Sinop’ta organize edilecek.

08 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 12.45’te İskele Meydanı’ndan verilecek start ile başlayacak olan yarış, Akliman Kavaklık mevkiinde yapılacak ve 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Etabı adıyla geçilecek orman etabının ikişer kez geçilmesinin ardından, yarış saat 18:25’de tamamlanmış olacak. İkinci gün ise 11:00’de başlayacak Botancılı Kışlaburnu mevkiinde yer alan ve Şehit Ömer Can Açıkgöz adıyla geçilecek olan seyirci etabının ardından 16:00’da sona erecek. Organizasyon pazar akşamı saat 17:30’da İskele Meydanı‘ndaki ödül töreni lie son bulacak.

Sinoff Başkanı Celalettin Şahiner yarışla ilgili “Adrenalini yüksek heyecan dolu bir yarış bizi bekliyor. Şampiyonanın sondan bir önceki ayağı olan yarışımız güzel bir havada gerçekleşecek, haftasonu şehrin karmaşasından uzaklaşmak, hem eğlenip hem de büyük heyecana şahit olmak isteyen tüm Sinopluları organizasyonumuza davet ediyorum.” açıklamasını yaptı.

--- spoiler ---
2016 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın altıncı ve son yarışı, İstanbul Park Spor Kulübü (İPSK) tarafından 22-23 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park ve çevresinde düzenleniyor.
--- spoiler ---
Mirsan sponsorluğunda İstanbul Park Spor Kulübü (İPSK) tarafından 28 araç ve 56 sporcu katılımı ile düzenlenen 2016 Türkiye Offroad Şampiyonası final yarışı başarılı bir organizasyonla geride kaldı.

22 Ekim Cumartesi günü orman etabının 3 kez geçilmesinden oluşan ilk ayak tüm etaplarda en iyi zamanı kaydeden şampiyona lideri Hüseyin Memi-Ali Pertev ikilisinin liderliği ile son buldu. İkinci gün seyirci özel etabının 3 geçişinde de liderliğini korumayı başarak Memi-Pertev ekibi Jeep CJ ile zafere ulaşırken 2016 Türkiye Offroad Şampiyonluğu'nun da sahibi oldular.Jeep Wrangler ile Kenan Özsoy-Sebahattin Çağlayan yarışı ikinci sırada noktalarken ve Mitsubishi Pajero ile Arif-Harun Çarpışantürk ekibi finişe üçüncü sırada ulaştılar…

Sınıf 1’de Suzuki Grand Vitara ile İlayda Hancı-Batuhan Korkut ve Sınıf 2’de Suzuki Vitara ile İrfan Özdemir-Engin Başkurt birincilikleri kazanırken Tüm sezon pilot olarak yarışan tek kadın offroad sporcusu olan İlayda, aynı zamanda “İlk Kadın Offroad Şampiyonu” oldu.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri