2006 model volkswagen polo'mu 2 ay önce satarak yerine 2015 modelinin kırmızısını aldığım arabadır.

öncelikle dış görünümünün muhteşem olduğunu söylemeliyim. tabi ki bu benim görüşüm fakat led farlar, siyah cam tavan, yan aynaların hafif keskinliği, jantlar vs çok hoş bir görüntü sağlıyor dışarıdan bakınca. 10 üzerinden not verecek olursam bence 8,5-9'u hak ediyor.

iç görünüm kısmında da malzeme kalitesinden çok dem vurulmuş. doğrudur. yakın bir arkadaşımın 2014 volkswagen golfüne de bindiğim için az çok karşılaştırma yapabiliyorum. seatin iç kalitesinin daha düşük olduğunu söyleyebilirim. hani bunu nasıl anladın derseniz, tamamen eşyaların verdiği hissiyat diyebilirim. biri x maddesi diğer y maddesi gibi bir açıklama yapacak bilgi birikimim yok. fakat koltukların kenarlarının deri olması ve krımızı dikişler hem direksiyonda hem de koltuklarda çok hoş bir hava katıyor arabaya.

gelelim en çok beğendiğim özelliklerinden bir diğerine: kullanım modları. evet, seat bize 3 tip kullanım modeli sunmuş. eco, normal ve sport. benim iki tercihim oluyor şahsen. ya eco ya sport modda kullanıyorum. ikisinin farkını da şöyle açıklayayım; eco modda daha az basacağınızı düşünerek direksiyon hafifliyor, gaz duyarlılığı düşüyor. yani daha fazla gaza basmanız gerekiyor hızlanma için. sport modda ise direksiyon sertleşiyor ve gaz duyarlılığı artıyor. böylece en ufak gaza temasınız bile size ivme kazandırırken, daha hızlı kullanacağınız düşünülerek sertleşen direksiyon da kontrolü kolaylaştırıyor.

aynı paraya golf de vardı açıkçası ama boşuydu. ben full fr'ı tamamen görüntüsü hoşuma gittiği için tercih ettim. pişman da değilim şimdiye kadar.

yakıt tüketimi hakkında da konuşmak isterdim ama henüz 200km yapabildim o da şehir içi ve ortalama hızım 18 km idi. bu yüzden şu anda 10 litrelerde geziniyorum ama bir şehirler arası yaparsam 7-8 lt civarını görürüm diye umut ediyorum.

özetle: tavsiye ederim.
tümünü gör
ilgili galeri