2 yılda makyaj yemiş olan arabadır.
bu durum biraz tatsız aslında sebebi ise 2013 yılında cupra almış kişilerin arabaları ellerinde patlamış olacak. ancak zaten yeni cupra ülkemize gelmeyeceği için ortada bir sorun da kalmamış olacak.
sebebi ise bu aletin 1.8 hacimle gelecek olması, yani otv.
yeni 1.8 litrelik motoru 192 beygir ve 320 Nm tork üretecek olan arabadır.
bu motor 1.4 tsi'ya göre daha verimli olacaktır. hem yağ eksiltme problemi ortadan kalkacak, hem de mod'a daha açık olacaktır.
birinin satış temsilcelerine bu arabalar ile ilgili bilgi vermeli.
çalışanlar resmen sadece 1.2 tsi ve 1.6 tdi hakkında bir şeyler biliyorlar. Ben de arayıp sorduğumda bir bilgi alamadım, motorun değiştiğinden haberleri dahi yoktu.
Satış temsilcilerinin eğitim verilmemişse hiç bir şey bilmek zorunda olmadıkları araç. Ülkeye gelmesi bile zor gözüken bir araç içinde henüz eğitim almamış olmaları gayet doğal. Tabiki gönül isterdiki buralarda çalışan satış temsilcileri de bizim kadar araçlarla ilgili, her haberi takip eden tipler olsunlar ama onların çoğu için bir mağazanın satış departmanında çalışmaktan farksız bir durum, yani eğitim aldıklarının dışında bir bilgiye sahip olmak zorunda değiller. Son olarakta ülkeye gelmeyeceğini, gelsene zor satacağını düşündüğüm araç.
1.8 litre olacak evet ama eğer 80-90.000tl bandında gelirse yine satacaktır.
Sonuçta artık pek seçenek kalmadı, ayrıca araba maunel vites. Yüklenince de iyi sonuçlar veriyor ise satmaması çok zor.
Her zamanki gibi bir işe yaramayacak arabadır ve cupra sahiplerinin kendilerini f1 yarış arabası kullanıyo sanmaları acı gerçeği vardır birde.
" Kendilerini F1 yarış arabası kullanıyor sanmaları acı gerçeği " Diyen üyemiz (bkz: güçlü araba) başlığı açmış ve güçlü araba güven verir demiş . E Cupra da güçlü bir araba demek ki güven veriyor ki F1 gibi hissediyoruz . Neyse olaya dönecek olursak şu an bile 63 civarı oldu sanırım bu araba 1.4 Tsi ile . 1.8 ile 80 bin beklemek hayaller ama bilmiyorum gerçekler ne olur ben de umuyorum 80 olmasını ama Türkiye işte .
(bkz: ottocycle) adlı üyemiz cupra ile f1 karşılaştırması yapman çok değişik olmuş. ottocycle nickli hocam bence siz beni yanlış anladınız, benim kastetiğim tofaşçılar gibi davranan cupra sahipleri.
Ülkemizde ne yazık ki vergilerden dolayı güçlü araç alınamıyor . Hafif , biraz beygiri fazla atik olan araçlar da böyle kötü ellere düşünce tabi laf atılıyor . Dediğim gibi ülkemizden kaynaklı bazı insanlar 180 beygir görünce çoşuyor doğrudur . Ancak genelleme yapmayalım Cupra çok görülen bir araç değil çoğu sahibi de güzelce kullanıyor SCT den veya kendimden örnek vereyim :D .
polo gti vs ibiza cupra şuradaki araç ile arasındaki farkı bir ben mi göremiyorum dedirtti.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri