özetine şuradan ulaşabileceğiniz yarıştır.
tıklamaya üşenenlere amme hizmeti.

--- spoiler ---
yarışa "pole pozisyonu"nda başlayan mercedes sürücüsü rosberg, startta yerini korudu. 10. sırada başlayan takım arkadaşı hamilton da 5'inciliğe kadar tırmandı.

yedinci cepten kalkan ferrari pilotu vettel, çin grand prix'sinde takım arkadaşı raikkonen'e çarpmasına sebep olmakla suçladığı red bull-tag heuer'den kvyat yüzünden daha 2. virajda yarış dışı kaldı. kvyat'ın, önündeki vettel'e önce temas etmesi sonrasında ise çarpmasının ardından güvenlik aracı piste girdi.

hamilton, güvenlik aracının pisti terk etmesi sonrası 5 ve 7. turda yaptığı geçişlerle 3'üncülüğe yükseldi. son 2 yılın şampiyonu hamilton, ilk "pit stop"ların ardından arkasında piste döndüğü williams-mercedes pilotu bottas'ı da geride bıraktı ve 2. sıraya yerleşti. bottas'ı, "pit stop" zamanlamasıyla geçen ferrari'den raikkonen de 3. sıraya çıktı.

kalan bölümde ilk 3 sıradaki pilotlar arasında değişiklik olmadı. mücadeleyi baştan sona üstün götüren rosberg, 1:32:41.997'lik derecesiyle kariyerinin 18. birinciliğini elde etti. hamilton, 25 saniye geride 2'nci, liderden 31.9 saniye sonra bitiş çizgisine gelen raikkonen ise 3'üncü oldu.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri