2016’nın ilk ayında türkiye'de en çok satan otomobil markalarını içeren listedir. volkswagen, sadece 9 araba fazla satarak renault’un önünde liderliğini sürdürmüş.

dünya çapında emisyon skandallarıyla gündeme gelen volkswagen ve renault ülkemizde pek prestij kaybetmişe benzemiyor. fiat, egea ile ciddi bir atak yaparken, toyota şahsen beklentimin çok çok altında kalmış. o kadar toyota görüyorduk yollarda, acaba bu sene pek rağbet görmeyecek mi?

1) volkswagen ...........4528 adet
2) renault ..................4519 adet
3) fiat ..........................3843 adet
4) ford ........................3770 adet
5) hyundai ..................2301 adet
6) toyota ....................1488 adet
7) dacia ......................1456 adet
8) mercedes-benz......1451 adet
9) opel ........................1263 adet
10) peugeot................1111 adet
volkswagen'in yine ilk sırada olduğu liste. gerçi renault'nun 2015'te yaptığı atağı hesaplarsak, farkı iyice kapamışa benziyorlar. belki önümüzdeki ay geçerler bile.
iki emisyon skandalının baş kahramanlarının ilk sıraları sırtladığı liste. bu ülkede ne yaparsan yap, tek rezil olamıyorsun.
mercedes'in dahil olup bmw'nin esamesinin okunmadığı sıralama. genelde adamların tüm arabaları pahalı. baya zengin varmış türkiye'de bunu farkettim.

bu kadar seveni olan bmw'nin nasıl listenin dışında kaldığına ise hayret ediyorum. demek ki sadece seviyorlar, alamıyorlar. alan zengin kısım ise mercedes'i tercih ediyor demek.
yollarda bu kadar seat ve skoda görürken dacia'nın orada ne işi var dediğim liste.
sanırım hafif ticari araçlardaki başarısıyla pek de azımsanmayacak seviyedeymiş dacia'nın, bunu öğrenmiş olduk. binek otomobilinden pek görmüyoruz çünkü.
Hala vwnin nasıl ilk sırada olduğunu anlayamadığım durumdur.
Bizim milleti seven yaranamıyo arkadaş.
Emisyon desen bunlarda, hile desen bunlarda, üçkağıtçılık desen bunlarda birde en pahalı fiyatlar bunlar, dahada nasıl bu alman arabalarını alıyorsunuz anlamıyorum.
Bir yönetimin %50 desteklenmesini birde malum ülkenin arabalarının neden bu kadar satış yaptığını anlamıyorum.
Ülkenin başında olsam malum ülkenin arabalarını ülkemize sokmam.
Japon arabaları alanada destek veririm o kadar.
bmw nasıl ilk 10 a girememiş anlamadığım liste, kafamı nereye çevirsem bmw 320i ed var, 316 var, 116 var, var oğlu var yani.
bunlar da ilginizi çekebilir