mercedes c serisi'nin coupe versiyonu olarak trafiğe çıkacak olan modeldir.
Görünüm olarak bmw 4 serisi'nden çok daha sportif ve agresif durmakta.
rakipleri bmw 4 serisi ve audi a5'tir.
motor seçenekleri henüz belli olmasa da görünüm açısından hepsinden daha sportif ve agresif göründüğü belli. mercedes'in son yıllarda yaptığı atakların yavaş yavaş halkta karşılık bulduğu düşünülürse rakiplerinin işi cidden çok zor.
Rakiplerinden görünüş olarak 1 adım önde olan alman.
o içerideki çok çirkin olan lcd yine kullanıldıysa çok hoş olmaz, mercedes'in o ekrandan neden vazgeçemediğini bir türlü anlamıyorum. onun dışında yeni mercedes c serisi'nin içi mekan kalitesi falan çok güzeldi eminim ki bu da öyle olacaktır.
İlk görüşte aşk yaşadığım araba.
Lanet olası mercedes çok güzel arabalar üretmeye başladı. Gördüğümde her seferinde aynı tepkileri vermeye başladım. Ben yıldız sevmeyen adama yıldız'ı sevdirir öyle diyeyim. Çok güzel arabadır.
Mercedes o eski yaşlı görüntüsünden her geçen gün daha da çıkıp iyice hırçınlaşmaya başladı. Nefis modeller çıkmaya başladı. Bu da ağız sulandırıyor. Cabrio'su da çıksa nefis olur.
Mercedes'in "hadi tüm arabalarımız birbirine benzesin" mottosunun son kurbanlarından. Kişisel olarak Mercedes'in bu stratejisinden nefret ediyorum. C Coupe, CLA Coupe, Malesef CLS, hatta S Coupe tek yumurta ikizleri. E Coupe biraz daha farklı ilk bakışta. Bu stratejinin bana göre anlamı; " heppi birbirine benzesin fakirler bak biz zenginik desin" den kaynaklanıyor. Bu düşüncede asla fakir diye tabir ettiğim kesime bir negatif düşüncem yok, yıllarca fakirliğin dibini gören biri olarak böyle düşünmem sadece beni güldürür zira. Ama olay bence malesef budur. Nerede hepsinin ayrı ruhu olan W204 kasa C63, W212 E63, W221 S350, C218 CLS AMG hatta SLS nerede bu tek yumurta ikizleri...
Ülkemize gelecek olan motor seçenekleriyle hayal kırıklığı yaratacak olan otomobil.
Gırtlak dolu tabir edilen bir opsiyon için 200.000 TL teklif aldığım araçtır. Bana kalırsa bu araçlar 100.000 lira bandında olmalı ama tabi hangi ülkede yaşadığımı bazen unutuyorum. Bu kadar yüksek bir fiyat verilince seçenekler artıyor ve tabi en kötü yani motor gücü. Yanlış hatırlamıyorsam 156 beygir güç var otomobilde eski kasayla aynı yani, eski kasa c coupe kullandığım en hantal araçlardan biriydi. Bunu kullanmadım ama bir fark olduğunu sanmıyorum bu yüzden alınacaksa c300 düşünülmeli tabi onun fiyatına kim bilir ne çekerler.
156 beygirlik ünite atak olmamasının üstüne az da olsa hantal kalıyor. Gırtlak paket + mat renk designo boya 220.000 tl civarı oluyor. Designo boyanın fiyatı 10.500 tl.

Otomobilin artıları çok şık olması ve dikkat çekmesi. Öyle ki caddelerde bununla gezerseniz oldukça fazla göz size dönüyor.
Bmw 4 serisi coupe'ye rakip olarak çikarılmış model olsa da 4 serisinden sürüş dinamikleri ve arka yolcular için hacim açısından geride kalmaktadır. Bu iki nokta böyle coupe spor araçlar için en önemli noktalardır bence. Tabi yine de tasarım/güzellik açısından c serisi coupe fazlasıyla 4 serisini geçer.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri