Bu hafta sonu koşulacak olan 24 Saat yarışıdır.
Dün sıralama turları sonuçlandı ve aşağıdaki gibi bir sıralama elde edildi:

1 Porsche R. DUMAS / N. JANI / M. LIEB Porsche 919 Hybrid 3:19.733

2 Porsche T. BERNHARD / M. WEBBER / B. HARTLEY Porsche 919 Hybrid 3:20.203

3 Toyota S. SARRAZIN / M. CONWAY / K. KOBAYASHI Toyota Gazoo Racing Toyota TS050 3:20.737

4 S. SARRAZIN / M. CONWAY / K. KOBAYASHI Toyota Gazoo Racing Toyota TS050 3:21.903

5 Audi L. DI GRASSI / L. DUVAL / O. JARVIS Audi R18 3:22.466

6 Audi M. FÄSSLER / A. LOTTERER / B. TRÉLUYER Audi R18 3:22.780

7 Rebellion Racing M. TUSCHER / A. IMPERATORI / D. KRAIHAMER 3:26.586

8 Rebellion Racing N. PROST / N. HEIDFELD / N. PIQUET JR 3:27.348

9 G-Drive Racing R. RUSINOV / W. STEVENS / R. RAST Oreca 05 - Nissan LMP2 D 3:36.605
Genel olarak görüntü şu şekilde: Porsche'ler hızlılar ve sorunsuz görünüyor. Toyota hız olarak Audi'nin önünde yer alıyor ama şampiyonanın önceki yarışlarında dayanıklılık sorunları yaşadılar. Audi, kötü hava koşullarında otomobilini iyi çalıştıramıyor, yani yarış günü soğuk ve yağmur olursa ciddi hız sıkıntısı yaşayabilirler.

LMP2'de Oreca'lar açık ara önde. Galibiyet için iki Nissan motorlu Oreca ile Alpine takımları savaşacaktır.
LMPGTE Pro'da Ford'lar sıralamalarda ilk beşe dört araç yerleştirdi, Ferrari ise üçüncü sırada. 60'lı yılların Ford Ferrari savaşının benzerini görebiliriz. Bu aslında LMP1'den bile daha heyecanlı olacak. Bu sınıfta Porsche'ler, Aston'lar ve Corvette'ler geri kalmış durumda.

LMP GTE AM'deyse Ferrari 458'ler ilk dörtte üç otomobille yer alıyor. Ayrıca derece olarak 3:57'nin altına inen tek otomobil 458'di. 24 saat tabii çok uzun ama hız olarak şu anda önde gibiler, ne olacağını bilmek çok zor tabii.

Tam sıralama listesine şuradan ulaşabilirsiniz: Le Mans 24 Saat Sıralama Sonucu
kötü hava şartları nedeniyle kırmızı bayrakla bir süre kesintiye uğrayan sıralama turlarına tanık olmuş yarışlar. bu dakikalara asıl damga vuran ise efsane pilot yannick dalmas'ın güvenlik aracı olan audi r8 ile attığı drift oldu. yol fena kaygın olunca arabanın kıç hafiften savrulmuş, usta pilot ise hiç bozuntuya vermeden çok güzel sahneler çekilmesine neden olmuş.

yan yan yannick videosu
ford'u buradan, porsche'yi şuradan ve audi ekibini oradan canlı olarak izleyebileceğiniz yarış.
bitime 4 saat kala toyota'nın liderlik için Porsche'yi geride bıraktığı yarış. Ama Porsche pes etmedi ciddi şekilde hızlı olarak arkadan geliyor. yukarıdaki linklerden takip edin, çok keyifli.
son zamanların en keyifli yarışlardan biri. toyota'nın mutlu sona ulaşmasına az kaldı. peşinden porsche, onların arkasından da audi ekibi geliyor.
toyota'nın bitime dakikalar kala patladığı yarış. gerçi porsche son turlarda yardır yardır geliyordu. ayak mı yaptılar acaba yoksa. yine de büyük bölümünü önde götürdüğün yarışın son dakikalarında kaybetmek acı bir şey olsa gerek. tüm toyota ekibi ağlamaklıydı.
Dün tarihi bir olaya tanıklık ettik Le Mans'da. 23 saat 57 dakikalık bölümü önde geçen #5 Toyota aracı son tura girmeden önce teknik arıza nedeniyle yolda kaldı ve #2 Porsche bu sayede galibiyeti elde etti. Üstelik Toyota son turu tamamlayamadığı için klasmana bile dahil edilmedi, diğer Toyota ikinci oldu, Audi ise podyumun son basamağında yer aldı.

Ford da GTE Pro kategorisini kazanarak, ilk Le Mans galibiyetinden tam 60 yıl sonra bir kez daha Ford GT ile bu başarıyı tekrarladı ve tarih yazdı...
porsche'nin daha dayanıklı olduğunu gördüğümüz yarışlar.
ruh hastası bir olaya sebep olmuş olan yarış serisi. toyota yarışın 23 saat 57 dakikasını önde geçti ve son 3 dakikada yarışı kaybetti. kazanan tabii ki alman panzeri porsche oldu.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri