Arkadaşlar bu entryi 8. virajın sonundaki 23 numaralı kuleden yazıyorum. Bugün için es-motor özel pist aktivitesi adı altında İstanbul Park'ı kapatıp gazlıyorlar tuzu kuru diye adlandırdığımız kesim. Pistin üstündeki araçların üçte ikisi 450 beygirlik sınırın üstünde ve geriye kalan araçlarda aynı adamlar tarafından kullanılıyor. Ya da şöyle söyleyeyim: adam piste mini r53 gp ile girdi 2-3 tur attı sonra E39 M5'inin başına geçti birkaç turda onunla eğlendi, baktı araba ısındı 599 GTB'sinin koltuğuna oturdu bilmem anlatabildim mi...

Sabah 9:30'dan beri pistte süre kasıyorlar ve eminim bazı arabalar 3 setten fazla lastik harcadı. Öğle arasında yemekhaneye giderken gördüm, pitin arkasına Pirelli kamyonu park etmiş ve yığınla bitmiş p Zero Trofeo R dolu, solunda da Huracan kriko üstünde yeni setlerini bekliyor... Bu adamlar kim derseniz intercity renault clio cup'da yarışacak adamlar. Bu sene tecrübe kazanıp önümüzdeki sezon gt3 cup'ta yarışmaları bekleniyor.

Umarım yazdıklarım kafanızda bazı şekiller oluşturmuştur.

Dip not: pist günleri ilk defa başladığında seans ücreti fix 200-300 lira civarındaydı ve hyundai getz den kuş serisine, motosikletlilere kadar bu parayı vermeye razı insan vardı.
tümünü gör
ilgili galeri