56.350 TL'lik satış fiyatıyla dikkat çeken bir otomobildir.

Aracı ben de epey kullandım ve şunu söyleyebilirim ki bu otomobil kesinlikle 90'lı yıllarda Opel Tigra'nın yaptığını yapıyor: Yani uygun fiyata, makul bir performans, sıradışı bir tasarım ve küçük motor. Bu yüzden aslında hepimiz bu sınıfta bir coupe'ye alışkınız sadece unuttuk biraz, Hyundai bize hatırlatıyor.

Hee bir coupe olarak performanslı mı değil ama sürüşü keyifli. Hafif (1085 kg) ve kompakt bir yapısı olduğu için çevik bir otomobil ve son derece kararlı bir tutuşu var. Fiyat/sürüş keyfi konusunda rakipsiz olduğu söylenebilir, çünkü rakipler bu fiyata ya alternatif sunmuyor ya da coupe'leri yok.

Bu fiyata kabinden çok şey beklememek gerek, zira ekranın küçük oluşu gibi detaylar can sıkıcı olabilir ama bence her şey yeterli. Daha fazlasını bekliyorsanız daha fazla para vermeniz gerek. Turuncu detaylar standart olarak eklenmişken gövdenin turuncu rengi için 700 TL vermeniz gerekiyor.

Kabinde turuncu rengin dışında göstergelerde Coupe'ye özgü fontlar gibi başka markalarda hiç rastlamadığımız detaylar var. Bence bu tip şeyler kendini özel hissettirme konusunda iyi bir iş çıkartıyor.

Şehir içinde yeteri kadar konforlu, sportif kullanımda yeteri kadar keyifli. Kusurları yok değil elbette var ama 56.000 TL'ye sıfır bir coupe alacağınızı düşündüğünüzde pek de bu kusurları görmüyorsunuz.

Şunu unutmayın; Hyundai unutulmuş bir sınıfı yeniden canlandırıyor.

Modern zaman Tigra'sına merhaba deyin...
tümünü gör