Öncelikle şunu hatırlatmak gerekir ki eğlence sektörü her zaman yüksek geliri ile öne çıkan bir sektördür. Nasıl ki bir aktör olsun, bir şarkıcı olsun ya da popüler spor dallarında bir sporcu olsun kendi sektöründe zirvede olan insanlar yüksek kazançlara sahip olabiliyorsa motorsporlarının en uç noktasında performans gösteren pilotların da bu kadar yüksek kazançlara sahip olması göze batmamalıdır.

Üstelik bahsettiğim diğer sektörlere göre can güvenliği en az olan hatta motorsporlarında bile en riskli olan bir sınıftan bahsediyoruz (ki en yüksek teknoloji kullanılmasına rağmen). Yıl olmuş 2015 hala bu sporda birileri dolaylı yoldan da olsa ölebiliyor (bkz: Jules Bianchi). Kimse kusura bakmasın ama bu iş Alex de Souza'ya 5 milyon dolar bonservis verip altına iki Audi bir lamborghini vermeye benzemez, adam canını koyuyor ortaya. Adamların yerine geçmeyi bırak arka koltuğunda bir sezon otur deseler aldıkları paranın yarısından aşağısını kabul etmezsiniz.

Mesela bu örnekte yeni doğmuş bebeğin kafasını neden kaldıramadığını yeniden tecrübe etmeniz mümkün. (bkz: swh) Hatta (bkz: haykırarak güldüm)

Başka mesleklerle kıyaslamak konusunda yorum bile yapmak istemiyorum (adam bir mühendislik bir tıp dedi ya).
tümünü gör