nico rosberg'in kazandığı yarış olmuştur.
alman pilot üst düzey performansını sürdürmeye devam ediyor. geçtiğimiz sezonun 3 yarışını kazanmıştı, bu yılın başındaki 3 yarışı da kazanarak galibiyet serisini 6 yarışa çıkardı. takım arkadaşı lewsi hamilton her ne kadar umursamıyorum, bence önemsiz bir başarı dese de içten içe farkında ki puan tablosunda makas açılmaya devam ediyor. hamilton demişken bu yarışta onun da hakkını teslim edelim. inadım inat tavrıyla ceza alıp son sırada başlasa da yarışı 7.sırada tamamlamayı başardı.

ferrari cephesinde ise işler bir garip hala. bir gömleğin iki yakası gibi bir türlü bir araya gelemediler. ya raikkonen yarış dışı kalıyor, ya vettel'e bir şey oluyor. bu kez ikisi de yarışı bitirdi ama vettel ikinci olurken raikkonen 5. oldu. markalar klasmanında aradaki fark açılıyor mercedes'le. bir an önce bir hamle yapmalı ferrari. zor ama olsun.

gelelim red bull'a. bu yılın sürpriz takımı olacak deyip durduk. yavaş yavaş açılmaya başladılar. geçen haftaki 2016 bahreyn grand prix'den sonra burada derecelerini daha da geliştiren kvyat ve ricciardo 3-4 yaparak sağlam bir yer edindiler. ayrıca ilk kez podyum gördüler.aynen böyle devam.
tümünü gör
ilgili galeri