Güzel yarış oldu. Hamilton'ın kötü startı, yarışı beklediği gibi bitirememesine neden oldu ve ilk turda otomobilin tabanına hasar aldı.

Yarış içinde taktik değiştirse de Medium lastiklerin pek iyi iş çıkartmaması nedeniyle İngiliz pilot tekrar üç pist stopa döndü. Yine de Raikkonen ile aray kapatamadı, üçüncü oldu. Yarıştan sonra tabandaki sorun nedeniyle tur başına 1 sn kaybettiği açıklandı.

Rosberg iyi start aldı ve arkasına bakmadan kolay kazandı. Raikkonen eski günlerini anımsatan bir yarış çıkarttı ve startı iyi yapamasa da ikinci olarak Ferrari'yi güldüren isim oldu. Çünkü Vettel yarışa başlayamadı bile.

Her şey iyi ama Grosjean'ın bu yarıştan beşinci olarak çıkması çok şaşırtıcı oldu. Haas takımı lastik seçimleri ve stratei anlamında agresif davrandı ve super soft ile uzun süre pistte kaldılar. Bu da Grossjean'ın dün sıralamalardan sonra yaptığı açıklamanın ne kadar doğru olduğunu gösterdi bizlere: "Sekizinci olacağıma, dokuzuncu olur, istediğim lastikle yarışa başlamayı tercih ederim" demişti Fransız. Nitekim, kendisini dokuzunculuğa iten Hulkenberg 15'inci sırada finiş görürken Grosjean beşinci olarak takımının muhteşem F1 başlangıcını devam ettirdi. Yarış içinde bol bol geçiş izledik kendisinden. Özellikle super soft lastiklerle 16 tur attığı ikinci stint oldukça etkileyiciydi.

Diğer göze çarpanlarsa ilk yarışında puan alan ve sıralamalarda dünya şampiyonu takım arkadaşını geride bırakan, Fernando Alonso'nun yerine McLaren tarafından çağırılan Stoffel Vandoorne'du. 10'ncu sırada finiş gören Belçikalı pilot takımına bu yılki ilk puanlarını getirdi.

Ricciardo'nun dördüncülüğündeki sır yarış startında kullandığı super soft lastiği sadece 9 tur sonra soft ile değiştirmesi ve taktığı soft'larla 18 tur atması oldu. üstelik ilk pitten sonra taktığı soft'larla da 18 tur attı, bu lastikleri en uzun kullanan isimlerden biri oldu. Medium ile yarışı bitirdi.

Magnussen pit alanından başladığı yarışta puan alamasa da 11'inci sırada finiş görerek umut verdi. Williams'lar 8 ve 9'uncu sırada yarışı bitirdiler ve Bahreyn'de medium lastiklerin çalışmadığını kanıtladılar...
tümünü gör
ilgili galeri