Gece düzenlenecek olan yarış. Hava alışık olduğumuzdan daha serin olduğu için bu yarıştaki en kilit noktalardan biri lastiklerin kullanımı olacak; yani lastiklerini iyi kullanan, koruyan büyük avantaj elde edecek.

Mercedes'in daha çok yumuşak hamur üzerine (yukarıdaki listeden görebilirsiniz) odaklanmış olmasını, medium lastiklerin bu sıcaklıkta istenen optimum çalışma sıcaklığına çıkmasında zorlanmasını düşündüklerini akıla getiriyor. Ferrari medium üzerine odaklanmış gibi görünüyor ama eğer lastik ısıtmada sorun yaşarlarsa etraflarında olan soft lastikli Mercedes'lere karşı gelmeleri zor olabilir. Öte yandan Ferrari eğer lastikleri istediği gibi kullanırsa pistte uzun kalan taraf olacağı için Mercedes'leri yenebilir.

Williams, Red Bull'u geride bırakırsa şaşırtıcı olur. Tabii Sakhir pistinin yapısının güçlü Mercedes motoruna, Renault motorundan daha çok yarayacağını düşünebiliriz. Bu durumda Williams, Ferrari'nin ardından en iyi üçüncü olabilir ama öte yandan Ferrari motorlu Toro Rosso'nun da iyi bir iş çıkaracağını düşünüyorum.

Sakhir'de kaçış alanları geniş ve pist yeni tasarımlı olduğu için burada Güvenlik Aracı gibi stratejiyi değiştirecek süprizler olacağını zannetmiyorum. Haliyle tamamen strateji odaklı bir yarış göreceğiz. Verstappen'in, geçen yarıştaki sinirli halini düşününce sıralamalarda yine iyi bir yer edinip, daha akıllı bir yarış çıkartacağını (çıkartması gerektiğini) söyleyebiliriz. Şunu da unutmamak gerek: Uzun düzlükler geçiş için son derece elverişli olduğundan öndeki pilotların işi kolay olmayacak. Bolca geçiş görebiliriz.
tümünü gör
ilgili galeri