audi grubunun en hızlısı olma özelliğine sahip arabadır.
ikinci nesil olacak olan bu canavarda V10 bir 610 beygir bir ortadan motor kullanılacakmış.
0 - 100 hızlanmasını ise 3.2 saniyede tamamlayacak olan arabanın maksimum hızı da 330 km/s imiş.
istanbul park'ta bir önceki neslini doya doya kullanabilmiş biri olarak diyebileceğim tek şey yine heyecanlı olacağıdır.
Şeytana pabucunu ters giydirebilecek nadir arabalardandır.
Kullanan - test eden herkesin söylediği çok dengeli bir alet olduğu yönünde. istanbul park'ta çalışan bir arkadaşım da kendisi için öyle demişti. bir gün nasip olursa kendisi ile bir tur bile olsa atmak isterim.
Fotoğraftaki renk kodunu bir türlü bulamadığım araba.
Bu kadar mı yakışır?
Güzellik abidesi otomobil. Video'su da burada.
giriş seviyesi motor seçeneği için 3.0lt twin turbo v6 kullanılması gündemde olan supercar. 2016 audi s4lerdeki motoru biraz güçlendirip r8'e takacaklarmış. mevcut yeni s4 motoru 354ps iken r8 versiyonu 450ps civarı olması tahmin ediliyormuş.
New York otomobil fuarında en çok ödülü almış olan otomobil. v10 motoru ve quattro çekiş sistemi sayesinde en iyi performans otomobili ödülünü de almış. Tebrikler.
2017 yılında 2017 audi r8 diye tekrar başlık açmamız gerekecek mi diye düşündüren başlıktır.
ön aksa güç iletimi için; visko kavramanın yerine elektronik kontrollü çok diskli bir kavrama kullanılarak, ihtiyaç duyulduğunda ön aksa güç iletiminin daha hızlı olması sağlanmış.
şasisinde karbon parçaların önemi büyük. karbonfiberle güçlendirilmiş plastikten üretilen parçalar B sütunlarını, şaft tünelini ve motorun önündeki duvarı oluşturuyor. otomobilin önü, tavan kirişleri ve arka kısımsa döküm alüminyum bağlantılar ve profile sahip. Bu da demek oluyor ki Lamborghini Huracan ile aynı şasiye sahip.
5.2 litrelik atmosferik makinesinde ek olarak endirekt yakıt püskürtme sistemi de kullanılmış. Direkt enjeksiyonun daha verimli hale gelmesi hedeflenmiş. yakıt tüketimi azalırken motor gücünün artması demek oluyor bu. Ayrıca motora eklenen COD (cylinder on demand) yani bildiğiniz aktif silindir yönetimi özelliği ile sakin ve sabit sürüşlerde bir silindir sırası devre dışı bırakılıyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri