Çok daha 'şirin' gözükmeyi başarmış modeldir. Eskiden çok 'ağır abi' görünümlüydü, artık daha minimal görünüyor. Dijital gösterge grubu ve orta konsoldaki ekran çok şık ve kullanımı kolay. Egonomik açıdan ben çok beğendim. D2 ismiyle anılan motor 115 beygir üretiyor. Hızlanma konusunda vasat bir araba diyebiliriz kendisi için, otomatik şanzımanı ile uyumu güzel. 0-100 km/s hızlanması 12.8 saniye sürüyor. 6-6.5 litrelik yakıt tüketimi söz konusu.
D2 ismi verilen motor aslında hepimizin bildiği Ford 1.6 TDCi 115ps dizeldir. Böyle amiral gemisi gibi kasaya daha güçlü motor olmasını istediğim modeldir. Volvo'nun her zamanki o kaliteli ,ağır ve farklı duruşu kendini hissettirir,her ne kadar yuvarlak hatlara sahip olsa da.
Motoru kasasına zayıf gelen arabalardan bir diğeri.
Evet ucuz fiyatlara satmak için bu gerekli buna hiç lafım yok ama bu kadar da olmaz ki.
Renault'un 1.6 dci'yı falan olsa yine az da olsa yürürdü, böyle mümkün değil.
Hani gemi gibi araba tabiri vardır ya, s80 öyle bir otomobil. iç mekan makyajlana makyajlana ideale ulaştı bence. En çok çift renk direksiyon yakışıyor, donanım olarak da eksiği yok.
Konforu, rafineliği ile tam içinde yaşlanılası bir otomobil. Zaten yaşlanmaya niyetiniz yoksa bile o performansıyla ömrünüzden ömür götürüp bu süreci hızlandırıyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri