2015 Nissan Juke'un 1.2 turbo motorlu versiyonunun test sürüşüdür. Satış fiyatı 55.590 tl'den 77.190 tl'ye kadar değişiyor, bu farkı oluşturan sebep paketler. Makyajlı kasa ile çok fazla paket seçeneği geldi.

Bu motor seçeneğini otomatik vites ile almak mümkün değil, en azından şu an için. Bu biraz can sıkıcı. Böyle verimli çalışan bir motor seçeneği varken bunu otomatik vites ile alabilmek gerekirdi.

Düz vites olanının ortalama yakıt tüketimi şehir içinde bile 7 litreyi geçmiyor, motorun yakıt verimliliği gerçekten harika. Bilindiği üzere motor Renault motoru, Juke'un rakibi olan renault captur'da da kullanılıyor.

Benim kullandığım model sarı renkteydi, trafikte oldukça dikkat çekiyor. Yenilenmiş olan ön ve arka far grupları otomobili daha teknolojik bir görünüme kavuşturmuş. Ama hala ön aydınlatmalar ile ilgili ufak problemler mevcut, geceleri önünüzü aydınlatma konusunda başarısız bir otomobil Juke. Bu konuda yeni kasa ile geliştirmeler illaki yapılacaktır.

Bir diğer problem ise ön direklerden dolayı yaşanan görüş kaybı. Sağ ve sol çaprazı görmek neredeyse imkansız, kalın direklerin yanı sıra kocaman aynalar da bu 'görememe' hususuna destek oluyor. Aynaların büyük oluşu güzel arkanızı çok daha iyi görebiliyorsunuz ama dediğim gibi sağ ve sol ön çaprazda sorunlar var.

Kabinin malzeme kalitesi makyajsız ile aynı o konuda bir değişiklik yok ama süspansiyonda bazı değişiklikler yapılmış. Eskisi gibi çok sert bir otomobil değil Juke. Bu geliştirme çok başarılı olmuş, o sertlik insanın canını sıkıyordu.

Vites geçişleri çok rahat hiç yormuyor. Debriyaj pedalı da aynı şekilde çok yumuşak, tam şehir içi otomobili. Motor şehir içi için çok güzel; 115 beygir ve 190 Nm tork şehir içi için çok yeterli. Uzun sürüşlerde biraz daha güç olsun isteyebilirsiniz ama çok da sorun değil.

Yol tutuş yine çok başarılı, frenler çok yeterli.

Trim sesleri yok denecek kadar az.

Benim kanım çok ısındı kendisine, kesinlikle tavsiye ederim.
tümünü gör
ilgili galeri