Arkadaşlar Ankara Sk mazda bayiisinde aracı inceleme fırsatı buldum fakat test edemedim.Bayi sahibinin kendi aracı olduğu için malesef süremedim.
İlk izlenimlerim şöyle;
Bir mazda klasiği inanılmaz kaliteli iç trimler var.
Power modelinden itibaren araçla gelen Bose ses sistemi inanılmaz güzel çalıyor.Kafalıklardaki hıparlörler çok az ses veriyor sanırım daha çok aracın üstü kapalıyken surround yakalamak için olabilir.Yada kontrol panelinden ayarlanabiliyodur.
Sürüş pozisyonu gayet güzel gömülmüyorsunuz.1.60 1.80 arası kişilerin herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum.Kabin biraz dar açıkçası omuz mesafesinde sorun yok fakat dizlerimi pek rahat ettiremedim.
Bagaj hacmi sıfır neredeyse.İki bavul koyamazsınız. Belki kabin tipi bavullardan iki tane girer.sağa sola ayakkabı falan sıkıştırılabilir.
Bu aracı almadan bu araçla seyehat etmeyi düşünen,uzun yol yapmayı düşünen arkadaşlar çok heveslenmesin.En fazla 4-5 günlük kıyafet alabilirsiniz.Yanınızda kız arkadaşınız falan varsa mümkünse ağzını koli bandıyla kapatıp onuda kargoya verin çünkü kadınlar asla anlamaz bu araçtan aldığınız keyfi.
Aracı çalıştırdım çıtırdan güzel bir sesi var.Düşük hızlarda virajlarda tatmin eder gibi geldi.
Multimedia çok güzel çalışıyor ancak yolda ilerlerken kullanamazsınız kontrol tuşu vitesin gerisinde.
Aracın içi malesef size hiçbir şey saklama imkanı vermiyor.Çok minimalist bir araç.Biz türkler bagaj yerleştirme konusunda oldukça iddialıyız.Arkadaşlarımız bu hacimlerinde hakkını verecektir.
Tente kolay açılıp kapanıyor fakat yolda giderken hafif arkanızı dönmeniz gerekebilir.Ben dönmeden kapatınca kaslarım yırtılıyor zannettim.
Genel olarak ilk izlenimlerim böyle çok güzel minimal bir araç işte.Eğer evde şunu şuraya bırak şunu şurdan al gibi misyonlarınız yoksa.Öğrenciyseniz günlük şahsi olarak kullancaksanız keyifli olabilir.Fakat şunu hatırlatmakta yarar var bu aracı üstü açık sadece senede 2 -3 ay kullanabileceksiniz.Üstü kapalıyken ben çok daraldım içinde biraz iri olduğum için olabilir.Eğer olurda almak isterseniz bayide güzelce bir test edin iki kişi bir bakın üstü kapalı bir şekilde.Benim imkanım olsa alır bi köşeye koyar haftasonu binerim veya ufak günübirlik şehirdışı gezilerinde falan.Ama iş hayatında hayatta kullanamam bu aracı.

Alana satana şimdiden hayırlı olsun benim puanım 10 üzerinden 7.4
tümünü gör
ilgili galeri