Pek çok kişi göz ardı ediyor ama 64' Mustang'de baz model olarak 2.8 litre sıralı 6 silindir ile geliyordu. Yani asıl hedef kitlesi kısıtlı bütçeye sahip fakat karakter sahibi otomobillere ilgi duyan insanlardı. Pony car sınıfı böyle oluştu, tıpkı Avrupa ve bizdeki hot hatch sınıfı gibi.

Pek çok Amerikalıların yaptığı gibi bizim de V8 motor saplantısından kurtulamadığımızı görüyorum. Hâlbuki Avrupa'da insanlar sonunda alınabilir bir Amerikan geldiği için bayram ediyor. İmkanı olan zaten Grey market aracılığıyla V8 modellerini satın alabiliyordu, şimdi servis desteğine de sahip oldular.Kısacası kraldan çok kralcılık yapmanın pek anlamı yok. V6 motorla filo satışından başka hiçbir pazara hitap etmeyen Mustang bu motorla tatmin edici performans ile uygun fiyatı (bizim ülkemiz dışında!) biraraya getirebiliyor. Yakın performans değerleriyle pek çok Focus RS müşterisini kendine çekeceğine eminim (aynı fiyatta pazara sunuluyor).

Dip not: Tutucu amerikanlar için V6 ile ecoboost arasında fark yok. Onlar için kaputun altında 8 silindir yoksa has amerikan değildir.
tümünü gör
ilgili galeri