ford'un bir diğer 'hiç' ettiği efsanesidir.
Bir önceki kasası yol tutmadığı için çok büyük goygoy'ların içerisinde kalmıştı. Bu seferde 2.3 litrelik motor ile bu goygoy'ların içine düşecek gibi görünüyor. Her ne kadar 5 litrelik bir seçeneği olsa da ford focus rs motoru kullanılmış olması 'bence de' büyük komedi.
Bir efsane nasıl yok edilir, nasıl geliştirilmez sorunsalının tam olarak cevabıdır.
Geçen kasada da arka süspansiyonları yüzünden yolda durmuyordu, chevrolet camaro'nun bile gerisinde kaldı. Uğraşmayacaksanız üretmeyin kardeşim, en azından efsanenin adı lekelenmez.
Bu arabayı denemeden kendinden emin yorumlar sözlüğe yakışmıyor :)
1960'larda üretilmiş olanı daha çok dikkatimi çeken araba, sanırım artık pek sevilmiyor.
Mustang geldi kısa bir video çektim, önümüzlerdeki günlerde sürüş videosu da gelecek.

YT video
Detaylı incelemesi için açılacak başlığı merakla beklediğim araba.
Bakalım gerçekten balon mu yoksa ruh devam etmiş mi.
İlk kez 9 Mart 1964’de Ford’un Michigan Dearborn’daki tesislerinde üretilen Mustang, o günden bugüne değin çok fazla değişim göstermeyen efsane modeller arasında bir numaraya yükselen bir araç. İlk nesil üretilen araçların tüm dünyada çok sevilmişti. Ancak sonraki nesil üretimlerde yeni bir çizgi yakalamaya çalışan Ford hiç bir tasarımda ilk nesilin başarısını yakalayamadı. Bunun üzerine, aracı beğenenlerin de görüşleri göz önünde bulundurularak, ilk nesil çizgilerinin yendien yorumlanması ile 2016 Yeni Ford Mustang ortaya çıkarıldı. Bugüne değin Avrupalı spor otomobiller ile ayrı bir katagoride bulunan Ford Mustang; sabit arka aksı ve devasa hacimli ama o kadar da güçlü olmayan motorları ile bilindik spor hissiyatından uzaktı. Ancak Yeni Mustang tüm bu bilinenleri değiştirecek bir araç. Ford Mustang 2016
Avrupa'lı olmaya çalışan ama yine olamayan, bu sefer Amerikan'lığını da kaybetmiş amerikan.
Allah sahiplerini kazadan beladan korusun dediğim araçtır.
Japon arabasına benzetilerek yok edilen bir efsane daha!Olmamış gerçekten.O kaslı görüntü,o heybet kalmamış.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri