Satış fiyatı yaklaşık 70.000 tl olan dizel otomatik Citroen C3’ ile çıkılan test sürüşü sonrasında yapılan detaylı analizdir.

Açıkçası satış fiyatını görünce insanın beklentileri yüksek oluyor, belki fiyatı bilmesem daha iyi yorumlar yapabilirdim. 1.4 litrelik dizel motor 68 beygir ve 160 Nm tork üretiyor. Otomatik şanzıman ise 5 ileri, eski tip şanzımanlardan.

Led gündüz farları otomobili dinamik ve teknolojik göstermiş bu detayı beğendim. Ön cam eskisine göre çok daha uzun, önde oturan yolcu ve şoförün üstünde cam var, bu ferah bir ortam yaratılmasını sağlamış bunu da beğendim.

Cam uzun olduğundan dolayı kabin ışıklandırmaları sağa ve sola yerleştirilmiş, geceleri içeriyi yeterince aydınlatmıyor. İçeride bir şey arıyorsanız çok zorlanıyorsunuz.

Direksiyon - vites kulakçıkları - radyo düğmeleri çok demode. Eski hissettiriyor. Özellikle peugeot 208 gibi bir rakibi varken bu kabin ile iş yapması çok zor.

0 - 100 km/s hızlanması tam 16.2 saniye sürüyor. Hem motorun cansızlığı hem de otomatik şanzımanın hantallığı ortaya çok yavaş bir otomobilin çıkmasına neden olmuş. Gerçekten hızlanırken insanın canı sıkılıyor. Ama bunun yanında yakıt tüketimi çok düşük, test boyunca 4.5 litre ortalamam vardı ki şehir içiydi genellikle rotam.

Arabanın iki tane artısı var bana göre; ön cam sayesinde ferah bir kabin ve yakıt tüketimi.
Bu fiyatı hakettiğini söylemem biraz vicdansızlık olur.

(bkz: citroen c3 1.4 e-hdi bmp stt)
'70.000 tl'ye Citroen C3 olmamalı' demek istediğim inceleme.
Düşünsene o kadar para verdin; araban gitmiyor, dönmüyor, kabin demode. Gider bayinin önünde yakarım ben arkadaş o arabayı ne anladım bu işten.
Yeni kasası neredeyse hiç satmayan otomobilin neden satmadığını anlatan inceleme aslında.

Milletimiz de keriz değil, gidip böyle bir otomobile bu paraları vermiyor. Bu fiyata 2 yıl önce volkswagen passat alınıyordu, kafanız mı güzel hacı?
Almak için çılgın olmak gereken otomobil.

70.000 tane 1.000 tl verdiğinizi düşünün ve bunun karşılığında elinize geçen Citroen C3.

Scooter alırım daha iyi.
resmen golf parasına satılan bir citroen modelini yakından tanımama sebebiyet vermiş inceleme. yok tok kapı sesiymiş de, yok türk insanındaki volkswagen golf merakıymış da bilmem ne.

kardeşim bu ülkede bırak c4'ü, c3'e bu paralar isteniyorsa golf'ün, audi a3'ün falan fiyatları sudan ucuz. inceleme yapan arkadaşa teşekkürler diyelim, gözümü açtı sağ olsun swh
Olmamış otomobil.
Gerekli her şey zaten yazılmış, 60.000 tl falan olsa belki. Ama bu fiyat ile zor değil imkansız.
Citoen'in yanlış oynadığı attır.
B segmenti ve 10 yıldır var olan 68 beygirlik motora sahip bir otomobile 70.000 tl istenmez kardeşim.
İstenirse de satılmaz öyle elde kalır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri