PPG adlı bir firmanın analizlerine dayanan haber. 2015 yılında tüm dünyada en çok tercih edilen renk beyaz olmuş. Yapılan araştırmaya göre araba alırken renk seçenekleri o arabayı almada %60 rol almış, bu çok yüksek bir oran. Ben ülkemiz için böyle olduğunu düşünmüyorum.

Araba alırken tercih edilen renklerin %75'i beyaz, siyah ve gümüş olarak açıklanmış. Ülkemizdeki beyaz arabaların sebebinin filo olduğunu düşünürdüm ama sanırım renk tercihi olarak da insanlar beyaz tonlarını tercih ediyorlar.
Aynı araştırmaya göre erkekler metalik renkli arabalar tercih ederken, kadınlar sedefli boyaları tercih ediyorlar. Renk seçimine en çok dikkat eden kullanıcılar ise 19 - 39 yaş aralığındaki kullanıcılar.
estoril blue renginin bu kadar revaçta olmasına rağmen nasıl listeye giremediğine hayret ettiğim seçimler.
hiç şaşırmadığım tercihlerdir.

onbinlerce lira harcayıp da aldığınız taşıtı sadece ayağınızı yerden kesmesi için almazsınız. içinde donımsal pek çok özellik ister insan. haliyle dışına da önem verir. olması gereken de odur zaten.
dış görünüşe önem verenlerin tercihidir.
arabamın renginin ne önemi var allasen? sen görecek misin, hayır. sırf millet görecek diye ekstra o kadar masrafa ne gerek var? işiz gücümüz gösteriş ya..
bana bir yakınımı hatırlatan tercihtir.

kendisi elindeki tüm imkanları zorlayarak toparladığı parayla showrooma gitmiş ve istediği aracın istediği rengi bir sonraki partide geleceği için 2 ay beklemeyi göze alarak beklemişti. saygı duymuştum ne yalan söyliyim.
artık o kadar güzel renklerde arabalar üretilirken insanların neden siyah ve gümüş rengi araç aldığını anlamadığım durumdur. Gümüşü sadece mercedes modellerine yakıştırabiliyorum. Beyaz da cidden bazı araçlarda güzel dursa da artık yetti,her yer buzdolabı gibi...
kendini daha akıllı sanan insanları hemen ayırt edebileceğiniz durumdur. garanticilikten beyaz ve gri dışına çıkmazlar. ölüp gideceksiniz az yaşadım deyin bea.
dünyanın parasını döküp bomboş araç alanlardan renk farkı ödemelerini bekleyenlerin bulunduğu başlık.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri