Türkiye'deki satış fiyatı (baz versiyonu) 122.000 tl olan ve yakıt tüketimi de ortalama 8 litrelerde gezenMercedes'in sürüş testidir.

Almanya'da iş için 4 gün kiralayıp gezme fırsatı buldum, düşüncelerimi yazmak istedim.

Bir kere bence tasarım en başarılı noktası bu otomobilin, gerçekten çok güzel ve sportif görünüyor. Hani lükslük ile sportifliği en iyi sunabilen görünümlerden biri diyebilirim. Kapılarını açmak için sabırsızlandırıyor insanı, bu konuda eline bu segmentte su dökecek bir rakibi de yok.

mercedes cla'nın aerodinamik şampiyon olması konusunda da belirtildiği üzere sürtünme katsayısı şampiyonu aynı zamanda kendisi.

1.6 litrelik turbo motor 156 beygir ve 250 Nm tork üretiyor. Hızlanma konusunda bir problem yaşamıyorsunuz, bastığınız zaman yeterince ivmeleniyor. Yakıt tüketimi de yaklaşık 8 litrelerde geziyor şehir içinde. Eco moduna geçtiğinizde yakıt tüketimi %20 falan düşüyor ama gaz tepkisi çok azalıyor.
Uzun yolda 5.5 litreler ile gezmek mümkün.

Gelelim can sıkıcı konulara:

1 - mercedes'in kullandığı bilgi ekranı konusu, rezalet hatta skandal bir görünümü var.
2- Bence fiyatı çok yüksek (TR için)
3- Aletin süspansiyon sistemi inanılmaz sert. Çok ama çok rahatsız ediyor, özellikle de bozuk yollarda.
Katiliyorum ben de tasarim acisindan ilk gordugum andan beri etkilendigim ama performansi yetmiyor dedigim aractir . Kirmizi olani cok hos duruyor ama fiyatini da hakettigini soyleyemem Turkiye icin tabi . Bu arada cekilisine de katildik .
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri